ФОПам можуть дозволити працювати на єдиному податку з першого дня реєстрації

ФОПам можуть дозволити працювати на єдиному податку з першого дня реєстрації/ фото: Уніан
ФОПам можуть дозволити працювати на єдиному податку з першого дня реєстрації/ фото: Уніан

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, за яким підприємці зможуть перейти до спрощеної системи оподаткування одразу після державної реєстрації.


Зараз підприємці, які працюють на 1 або 2 групі оподаткування, у перший місяць реєстрації сплачуть податки на загальній системі оподаткування. Новації до Податкового кодексу дадуть можливість перейти одразу до спрощеної системи,  повідомляє “Бізнес-Схід” з посиланням на сайт Верховної Ради України

У Верховній Раді зареєстровали проект закону №2209 про зміни до Податкового кодексу, який дозволить підприємцям перейти на спрощену систему оподаткування з першого дня державної реєстрації.

Сьогодні підприємці, які бажають обрати 1 чи 2 групу, зобов`язані подати відповідну заяву протягом 10 календарних днів після держреєстрації. Якщо вони подали таку заяву, то платниками єдиного податку 1 чи 2 групи вони стають з першого числа місяця, в якому відбулась держреєстрація. Наприклад, фізособа зареєструвалась підприємцем сьогодні, 9 жовтня, до 19 жовтня їй необхідно подати заяву на єдиний податок і тоді з 1 листопада вона стане платником єдиного податку.

Якщо зареєструватись 30 жовтня, то місяць ФОП працюватиме на загальній системі оподаткування.

Законопроект передбачає, що підприємця вважатимуть платником податку за спрощеною системою з дня державної реєстрації, якщо він цього ж місяця подав заяву про обрання спрощеної системи оподаткування. Також єдиний податок за місяць, у якому відбулася державна реєстрація фізичної особи-підприємця, сплачувати не потрібно.