Запорізький коваль виготовить для Маріуполя пам’ятник загиблим атовцям

Олександр Ракшевський
Олександр Ракшевський

Підприємець із Запорізької області на волонтерських засадах створює на замовлення військових з Донбасу пам’ятник загиблим побратимам


На базі морської піхоти в Маріуполі незабаром з’явиться пам’ятник загиблим у ході війни на Донбасі піхотинцям. Його виготовленням на волонтерських засадах займається коваль-підприємець з Токмака Олександр Ракшевський, повідомляє “Бізнес - Схід”.

“Коли командир 503-ої ОМБР Вадим Сухаревський запропонував ідею створити такий пам’ятник, я погодився на цю ініціативу, тому що війна торкнулася і мого життя”, - каже Олександр.

Через початок російської агресії підприємець втратив більшу частину свого бізнесу в 2014 році, залишившись без ринків збуту у Донецькій та Луганській областях і в Криму.

“Після цього я перевернув на 180 градусів ринок збуту своєї продукції: переорієнтувався на Запорізьку область”, - розповідає коваль.

До війни металеві троянди, виготовлені Олександром, можна було побачити у Донецьку на Євро-2012. Наразі коваль створює металеві вироби для екстер’єру та інтер’єру. Його роботи лімітовані, завжди авторські та максимально реалістичні.

“У металі завжди повинна бути душа. Справжній коваль вдихає нове життя в свій виріб”, - упевнений Олександр.

Чоловік активно бере участь у різноманітних фестивалях, багато з яких організовує самотужки. У рамках одного з заходів у своєму рідному місті створив лавку закоханих “Козак та козачка”

“Я вважаю, що треба підіймати ковальство з колін та відроджувати українські традиції” - зазначає підприємець. Його мрія - створити власний бренд із звучною назвою “Ковальська майстера Ракшевського Олександра” та популяризувати художнє кування навіть за межами України.