• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • При поповненні картки на суму понад 5 тис. грн треба буде доводити законність цих коштів

Дуальньність та індивідуальність – підприємниця з Донеччини втілюватиме німецький досвід бізнес-процесів на виробництві

Підприємниця з Донеччини втілюватиме німецький досвід бізнес-процесів на виробництві/ фото: Анна Петриченко
Підприємниця з Донеччини втілюватиме німецький досвід бізнес-процесів на виробництві/ фото: Анна Петриченко

Керівниця Текстильного кластера Донеччини Анна Петриченко впродовж трьох тижнів проходить навчання у Гамбурзі (Німеччина). Під час навчальних сесій тренери діляться досвідом і показують, як це працює на практиці. Деякі аспекти підприємниця з Бахмута готова втілювати на Донеччині


Участь у навчальному модулі аідприємниць стала можливою завдяки німецькій патрнерській організації “GIZ” і Донецькій торгово-промисловій палаті. У навчанні беруть участь 18 жінок-підприємниць з різних регіонів України, дві з них – з Донеччини, повідомляє “Бізнес-Схід”

Ганна Петриченко розповіла, що німецький досвід хоче застосувати на практиці в Україні. На її думку, це допоможе студентам набути практичних навичок, а підприємцям поділитися досвідом і заробити.

“Німці поєднують бізнес з навчанням – це те, чого прагнемо і ми. Ми вже побували на одному з підприємств Гамбурга, - розповіла підприємниця Анна Петриченко. - Тут застосовують дуальну систему – мікс теорії і практики, коли студенти приходять навчатися безпосередньо до бізнесу, на завод, у цех. Ми теж прагнемо цього, аби наші коледжі, професійно-технічні заклади освіти співпрацювали з підприємствами і студенти проходили на них практику, а держава сплачувала б гроші тим підприємцям, які навчають”.

За словами Анни, у Німеччині вона також налагоджує ділові контакти з українськими та німецькими колегами.

“Донеччина багатьом цікава, не усі знають, що тут розвивається малий бізнес. Підприємниці з текстильних кластерів інших областей готові співпрацювати з нами, ділитися замовленнями, так ми налагоджуємо міжкластерну співпрацю. Є випадки, коли ми маємо велике замовлення, можемо ним поділитися з колегами, аби виконати його, від цього усі виграють. Така схема раніше у нас була на Донеччині, зараз плануємо вийти на новий рівень”, - сказала Ганна Петриченко.

Також варто зберігати свою унікальність та індивідуальність і цим завойовувати клієнтів, не женучись за великими обсягами, - радить Анна. Головне – знати свою нішу на ринку.

Досвід навчання у підприємців незабаром втілюватимуть у Бахмуті, там стартують безкоштовні курси для швачок.

Навчання у Гамбурзі триватиме до 1 листопада 2019 року.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • При поповненні картки на суму понад 5 тис. грн треба буде доводити законність цих коштів