• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Їстівні квіти та мікрогріни: донецький шахтар створив успішний "зелений" бізнес у Приазов'ї

Їстівні квіти та мікрогріни: донецький шахтар створив успішний "зелений" бізнес у Приазов'ї

Руслан Дейнега
Руслан Дейнега

У Бердянську переселенець з Донеччини створив власну мініферму з вирощування зелених культур методом гідропоніки.


Для того, щоб вивести свій бізнес на широкий ринок України, Руслан Дейнега став учасником тренінгів Програми ООН із відновлення та розбудови миру, повідомляє "Бізнес-Схід".

Ще у мирному Донецьку шахтар Руслан Дейнега мріяв вирощувати зелені культури та овочі. Працюючи 15 років під землею, його завжди тягнуло до роботи на землі. Отримавши у спадок невелику ділянку, вони з дружиною розпочали вирощувати різні культури. Саме тут він впровадив свій перший інноваційний проєкт.

«Моя дружина докладала великих зусиль, щоб полити посаджені рослини. І до мене прийшла ідея провести по городу “краплинку”, – розповідає підприємець. – І яким було наше здивування, що від такого типу поливу культури росли та розвивалися набагато краще».  

Із початком військових дій на Донбасі, підприємець з родиною переїхав до Бердянська. Саме тут розпочав втілювати свою мрію з вирощування зелених культур в життя. Вивчав дуже багато інформації з цього питання. В орендованому підвалі самотужки змайстрував невеличку гідропоніку. На дерев’яних поличках, які засипані сумішшю землі та тирси, виростив зелену цибулю.

«Я розумів, що виростити рослини не на землі - це не просто, – розповідає підприємець. – Методом спроб та помилок створював власну систему гідропоніки. Вивчав досвід інших».

  В інтернеті Руслан Дейнега познайомився з Наталією Марийчук. Жінка - переселенка з Луганської області, успішно реалізувала свій бізнес-проєкт з вирощування культур у Львові, відкривши гідропонну ферму “Зелений кошик”.

«Наталія поділилася своїм досвідом, навчила мене всім тонкощам вирощування, – розповідає Руслан. – Вона запропонувала створити сучасну гідропонну установку за голландською технологією. Для цього потрібно були чимало коштів. На той час діяла грантова програма МОМ для переселенців у Запорізькій області. Я подав заявку та успішно виграв грант на реалізацію своєї мрії. В результаті у мене з’явилась можливість вирощувати різні види зелених культур».

   Свою продукцію підприємець реалізовував на регіональних ринках, у ресторанах та кафе. І саме шеф-кухарі у ресторанах запропонували йому вирощувати мікрогріни та їстівні квіти.

«Це великий світ можливостей - мої сади Семіраміди, – розповідає Руслан Дейнега. – Нашій родині дуже сподобалося вирощувати мікрозелень.  Ці паростки багаті вітамінами, оскільки потенціал насіння розкривається протягом п'яти-семи днів після початку його зростання. У цей час в рослині містяться всі необхідні макро- і мікроелементи для комплексного розвитку організму. Зараз ми вирощуємо 10 видів мікрогрінів, в планах мріємо про 20 видів».

Найближчим часом агроном планує вирощувати екзотичні види їстівних рослин: японську капусту, листя шисо, капусту кейл та інші.  У нього вже є великий запит від покупців на 200 кг у тиждень.

   Підприємець постійно розвивається, приймає участь у різних тренінгах з грантових програм. Мріє отримати ще один грант на покращення та розширення гідропонних установок, щоб збільшити свої потужності у виробництві.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Їстівні квіти та мікрогріни: донецький шахтар створив успішний "зелений" бізнес у Приазов'ї