• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Букет як настрій: молода матуся з Краматорська під час декрету відкрила власний бізнес

Букет як настрій: молода матуся з Краматорська під час декрету відкрила власний бізнес

Аліна Абушова
Аліна Абушова

Підприємниця з Краматорська навчилася робити оригінальні букети та почала заробляти на власній справі.


Флористичний бізнес - один із небагатьох напрямків, де стартові інвестиції можуть бути мінімальними, повідомляє “Бізнес - Схід”. Фуд-флорист Аліна Абушова створила власний бізнес з нуля, практично нічого не маючи для старту, крім великого бажання.

У декретній відпустці молода мама шукала заняття для душі та прибутку. Вирішила створювати їстівні подарункові композиції.

«В якийсь момент я зрозуміла, що такий тривалий час не зможу бути тільки мамою і дружиною. Мені потрібно займатися чимось ще, — розповідає Аліна. — Із дитинства мені подобались квіти, я навіть підробляла в квіткових кіосках. З 2017 року я спостерігала за дівчинкою із сусіднього міста, вона займалася флористикою. Її роботи мене надихали. Завдяки їй пришла ідея займатися не просто флористикою, а фуд-флористикою».

Свій перший букет з фруктів, зефіру та квітів підприємниця створила для чоловіка сестри на день народження. Власноруч зроблений букет переконав Аліну в тому, що саме це буде її бізнесом. Потім вона вирішила створити сторінку в соціальних мережах, де виставляла свої авторські роботи. А вже через місяць у неї з’явилися перші клієнти. Завдяки креативним ідеям букети фуд-флористки сьогодні користуються попитом далеко за межами Краматорська.

«Звичайно, я сумнівалася та були моменти нерішучості, — зазначає підприємниця. — Враховуючи, що істотного капіталовкладення для старту не було потрібно, я нічого не втрачала».

Аліна Абушова - самоучка у флористиці. Навчалася в онлайн-школі по фуд-флористиці, цікавилася навчальною інформацією, дивилася майстер-класи відомих фуд-флористів.  

«Свої композиції я завжди вигадую сама, — каже Аліна. — Звичайно, дивлюся на роботи колег та надихаюсь. Але мій букет - це моє бачення, мій настрій та мій колір. Чужі роботи я не повторюю, та й свої, якщо чесно, теж. Дуже люблю робити щось нове постійно. Просто потрібно любити цю справу серцем, і тоді творчі ідеї будуть втілюватись в букети. Натхнення намагаюся черпати з хороших книг, гарної музики, відпочинку».

Кожен букет підприємниця створює для конкретної людини. Завжди дізнається про характер людини, її вподобання, інтереси та з якої нагоди буде подаровано букет. У своїй творчості вона використовує фрукти, овочі, ковбасні вироби, цукерки, напої, квіти, морепродукти, та інше.

«Якось один танцювальний колектив замовив мені букет для свого керівника, — розповідає підприємниця. — Букет хотіли фруктово-квітковий, з побажань була колірна гамма логотипу цього колективу: чорно-біло-червоний. Фрукти я вибрала червоні, квіти білі, а упаковку чорну. Вийшло дуже гармонійно».

Аліна Абушова активно бере участь у різних акціях та конкурсах. Наразі виступає спонсором міського конкурсу «Чуду – Мама» у Краматорську.  В планах на майбутнє - відкрити власну майстерню їстівних букетів «Даруй емоції».

  

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Букет як настрій: молода матуся з Краматорська під час декрету відкрила власний бізнес