Представники бізнесу Донеччини взяли участь у фестивалі кластерних ініціатив ClusterFest’2019

Представники бізнесу Донеччини взяли участь у фестивалі кластерних ініціатив ClusterFest’2019
Представники бізнесу Донеччини взяли участь у фестивалі кластерних ініціатив ClusterFest’2019

У Донецькій області проходять дні кластерних та креативних ініціатив за підтримки німецького уряду.


За ініціативи Донецької ТПП та за підтримки представників уряду Німеччини у регіоні вже другий рік поспіль проходить Фестиваль кластерних ініціатив ClusterFest, повідомляє «Бізнес-Схід».

«Разом із нашими німецькими партнерами ми другий рік ініціюємо проведення Фестивалю кластерних ініціатив, — зазначає Максим Ануфрієв, Президент Донецької ТПП. — Саме кластерні ініціативи дають змогу представникам малого та середнього бізнесу Донеччини об’єднатися для вирішення своїх завдань. Для нашої області це може стати економічним проривом для об’єднання підприємців. Це дасть їм можливість виходити на нові ринки, здійснювати спільні закупки та підвищувати свою ефективність».

Привітали організаторів та підприємців Донеччини з відкриттям фестивалю, зазначивши важливість даних заходів,  Фолькер Штьотцнер, менеджер Німецько-українського партнерського проєкту торгово-промислових палат KVP Ukraine, Володимир Лященко, керівник напряму «Економічне відновлення та відбудова важливої інфраструктури» Програми ООН з відновлення та розбудови миру та Петер Шмаль, постійний заступник генерального консула Федеративної Республіки Німеччина у Донецькій області.

«Ми пам’ятаємо успіх минулого фестивалю, і тому у сьогоднішньому заході бачимо вже зародження доброї традиції, бо Донецький регіон має для нас особливе значення, — зазначає Петер Шмаль, постійний заступник генерального консула Федеративної Республіки Німеччина у Донецькій області. — Цей фестиваль є доказом того, що у самі тяжкі часи кризи Донецький регіон не просто виживає, а й крокує вперед і розвивається далі. Саме тому ми впевнені, що цей титанічний регіон може не просто відродитись, але і з новою силою проявити себе».

Дводенний фестиваль буде спрямовуватися на розвиток та згуртованість вже наявних кластерних об’єднань Донецької області та на окремих підприємців, які не є членами кластерів.

Перший день фестивалю насичений цікавими виступами представників німецьких та українських кластерів. Для підприємців Донеччини провели нетворкінг та дискусійні панелі з розробки механізмів формалізації кластерів.

Про розробку туристичної та маркетингової концепції для Донбасу говорили представники кластерного об'єднання «SmartTec Thüringen» Томас Хайнік та представник компанії «Lunative» Штефан Генцген. Також представники бізнесу Донецького регіону дізналися про успішні кластери Німеччини та форми їх запровадження та взяли участь у тематичних воркшопах.

Для підприємців Донеччини захід став фундаментальним майданчиком для діалогу, обміну досвідом, пошуку точок дотику.