Підприємці текстильного кластера Донеччини та Луганщини переймали досвід польських виробників

фото з особистого архіву Анни Телічко
фото з особистого архіву Анни Телічко

20 представників текстильного бізнесу Донецької та Луганської областей налагоджували зв'язки на європейському ринку у Варшаві.


За підтримки ПРООН для підприємців-текстильників була  організована поїздка до Польщі. ЇЇ мета — допомогти підприємцям налагодити вихід своєї продукції на ринки Європи, повідомляє «Бізнес-Схід».

Із 17 по 22 листопада 2019 року двадцять підприємців текстильного кластера з Донецької та Луганської областей, які працюють вже не перший рік та вже завоювали український ринок, переймали досвід польських виробників.

«Представники ПРООН звернулися до мене з проханням підібрати групу підприємців, які впевнено дивляться в майбутнє та в перспективи розвитку власного бізнесу на зовнішніх ринках, — розповідає керівниця текстильного кластера Донеччини Анна Петриченко. — Ми об’єднали підприємців малого та середнього бізнесу Донецької та Луганської областей, деякі з них є грантоотримувачами обласної програми “Український донецький куркуль”. Уже не перший рік ці підприємці співпрацюють разом у плані кооперації, обміну замовленнями, симбіозу виробництва, один в одного замовляють комплектуючі матеріали тощо. Оскільки ПРООН зацікавлена в тому, щоб підтримати такі активні види бізнесу, ініціативних підприємців, котрі не стоять на місці, а постійно розвиваються, тому саме для них і була організована ця поїздка».

У жовтні минулого року теж організовували стаді-тур для текстильного бізнесу. Тоді організаторами виступила Торгово-промислова палата Варшави. Підприємці Донеччини вперше відвідали польські підприємства легкої промисловості. Поїздка була дуже корисною для виробників з Донеччини. І цьогоріч охочих було багато.

«Цього разу підприємці вивчали принцип виходу текстильної продукції на ринок Польщі та ринок ЄС в тому числі, — зазначає Анна Петриченко. — Детально ознайомилися з вимогами, сертифікацією груп товарів, які виробляють, дізналися про нюанси оформлення дозвільних документів, у які строки їх необхідно надати, щоб працювати на ринку Європи. Для наших виробників провели навчальний семінар з цих важливих тем».

Польські виробники розповіли підприємцям зі Сходу України про проблеми на текстильному ринку, виявилось, що вони дуже схожі з нашими. По-перше, 90% польського ринку — це товари з Китаю. В Польщі виробляють ексклюзивну, елітну продукцію, яка іде у високому ціновому сегменті, тому що польські виробники гарантують якість своїм покупцям. По-друге, нестача кадрового персоналу. Молодь не йде працювати у цю галузь. В основному, це працівники, які вже не один рік працюють на виробництвах. Також немає навчальних закладів, які б готували відповідних спеціалістів.

«По приїзду до Варшави, нас зустрів представник Україно-господарчої палати, — розповідає підприємниця з Вугледара Анна Теличко. — Ми відвідали ряд текстильних підприємств. Поспілкувалися з польськими виробниками, ділилися досвідом. Особливо продуктивним було відвідування виставки "Фаст-текстиль". Там були представники не тільки польських підприємств, а й інших країн. Там ми побачили не тільки різноманіття тканин, а й сучасне обладнання. У нас була можливість поспілкуватися з російськомовними менеджерами цих підприємств, отримати контакти, налагодити співпрацю та певні домовленості. Ми мали змогу особисто оцінити текстильне обладнання, тепер знаємо до чого прагнути, в якому напрямку рухатись, є мета подаватися на грантову підтримку з придбання цього обладнання».

Робочу поїздку делегації підприємців Донеччини та Луганщини, прикрасили ще й культурним дозвіллям. Сторона, що приймала, з радістю організувала їм відвідування театрів, музеїв, королівських замків. У підприємців була можливість поєднати корисне з приємним та насолодитися красою Варшави.