На Луганщині підприємці відроджують любов до національного українського орнаменту

фото Troyanda&Perets
фото Troyanda&Perets

Підприємці з міста Щастя виготовляють сучасні етнічні аксесуари та прищеплюють зацікавленість молоді до української культури.


Підприємниця Олена Карабут разом зі своєю командою виробляють автентичні аксесуари, популяризуючи український орнамент, повідомляє «Бізнес-Схід».

Етнічний стиль — це завжди непересічний одяг, який дозволяє створити особливу атмосферу, особливий шарм. А одяг в українському стилі — це ще і спосіб показати любов до України, гордість за свою приналежність до такого сильного духом і волелюбного народу. А, крім того, несучи традиції наших предків, ми черпаємо силу і енергію з нашого героїчного минулого.

Українські орнаменти — це не просто красиві візерунки. З давніх-давен візерунки розроблялися як обереги, в них вкладався сакральний сенс.

Підприємниця з міста Щастя Олена Карабут разом зі своєю невеличкою командою виготовляють автентичні аксесуари зі стародавнім українським орнаментом.

«Ми відроджуємо любов до нашого національного українського орнаменту, — розповідає Олена. — Наша мета прищепити зацікавленість молоді до української культури. Вважаємо, що це потрібно робити через модні, сучасні речі, які легко носити та водночас бути стильним».

Підприємці з Луганщини виготовляють хустки, шарфи, снуди та інші речи з оригінальним українським орнаментом. Пошуком нової схеми займається дизайнер, який вивчає історію української вишивки та відтворює її на сучасних аксесуарах.

«На наших виробах візерунки, яким майже 100 років, — зазначає підприємниця. —  Такі схеми вишивок використовувались багато років тому нашими предками. На сьогоднішній день велика кількість видань, які публікують стародавні орнаменти та їх значення. Приємно, що наші клієнти також присилають нам оригінальні вишивки своїх родин і ми їх переносимо на речі. Ми завжди намагаємося вивчати попит наших клієнтів. Для нас це дуже важливо, бо наші вироби купують на подарунки за кордон. Після виставки «Схід-Експо» наша продукція полетіла до Чехії, Польщі, Японії та США».

Олена Карабут зі своєю командою шукають надійних партнерів серед магазинів сувенірної продукції, а також оптовиків для реалізації своєї продукції.  Команда роздивляються грантові можливості для свого бізнесу  та працює над покращенням своїх виробів.