Український фонд стартапів починає прийом заявок

https://www.pexels.com/de-de/suche/money/
https://www.pexels.com/de-de/suche/money/

Українські іноватори мають шанс отримати від держави безповоротну фінансову допомогу до 75 тисяч доларів.


З 2 грудня розпочався прийом заявок до Українського фонду стартапів – загальнодержавної інвестиційної програми, що надає фінансування найталановитішим українським підприємцям,  зазначає Міністерство цифрової трансформації України, повідомляє “Бізнес — Схід”.

 Фонд надає фінансування у формі грантів, а не за рахунок участі в капіталі. Процес відбору стартапів для надання грантів відбувається на конкурсній основі: компанії оцінює та обирає рада незалежних інвестиційних експертів.

Передбачено надання безповоротної фінансової допомоги стартапам на початкових стадіях розвитку – pre-seed та seed. Стартапи на стадіях pre-seed отримуватимуть гранти в розмірі до 000, seed – до 000. Таким чином, один стартап може отримати фінансування у розмірі до 000.

Учасники можуть використати грант на:
 створення прототипу
 підтвердження концепції
 розвиток бізнесу
 реєстрацію прав інтелектуальної власності,
 тестування та пілотування розроблених іноваційних рішень/технологій
 підготовку бізнес-планів для подальшого залучення акціонерного та боргового капіталу
 комерціалізацію продукту тощо

Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров вважає, що грант від Українського фонду стартапів – своєчасна підтримка для українських стартапів: «Це можливість для молодих проєктів отримати фінансування на ранній стадії, коли вони найбільш вразливі. Тобто коли проєкт уже виріс зі стадії ідеї і нарешті створив свій продукт, проте надалі його розвивати коштів уже немає. Це – одна з найбільш небезпечних стадій життя проєкту. До цього часу, як правило, власні чи залучені кошти вже вичерпано, а нових отримати ніде, оскільки проєкт ще не вийшов на рівень самоокупності».

 Наприкінці року планується проведення першого Pitch event (представлення бізнес-концепцій перед конкурсною комісією).

Подати заявку на отримання фінансування можна буде від 2 грудня 2019 року на сайті https://usf.com.ua/.