Особисті поради ведення успішного бізнесу від підприємців зі Сходу України

фото
фото "Бізнес - Схід"

Представники малого та середнього бізнесу Донеччини та Луганщини діляться своїми принципами ведення успішного бізнесу.


Досягнення успішних результатів у розвитку власної справи завжди потребує наполегливої роботи та сміливих кроків. 

Дієвими порадами для новачків у сфері бізнесу поділися з журналістами сайту "Бізнес-Схід" досвідчені підприємці Донецької та Луганської областей.

«Інвестуйте в себе», — Тетяна Сушко, власниця бізнесу з ремонту і перетяжки м'яких меблів

«Початок моєї підприємницької діяльності можна порівняти зі стрільбою по горобцях. У мене була ідея, бажання реалізуватися, але найбільш успішним фактором стала готовність вчитися всьому новому. За два роки існування мого виробництва я відвідала багато бізнес-тренінгів, які дали мені теоретичні знання ведення бізнесу. Сьогодні я вже розумію, куди я йду і найважливіше — куди я хочу прийти. У мене розписані бізнес-процеси. Прописана стратегія розвитку на найближчі 5 років».

Порада: успішні підприємці ніколи не перестають інвестувати в найбільш потужний, ефективний і кращий інструмент бізнесу — в самих себе. Вони читають книги, інформаційні розсилки про бізнес та маркетинг. Найбільш успішні підприємці відвідують семінари по бізнесу і маркетингу, різні майстерні та курси, бізнес-тренінги. Приєднуються до ділових асоціацій і клубів, а також вони підтримують зв'язок з іншими досвідченими діловими людьми, щоб почерпнути секрети їхнього успіху і встановити власні цілі і завдання. Вони роблять це, тому що знають, що освіта — це безперервний процес. Інвестуйте в себе для процвітання вашого бізнесу!

«Головне в бізнесі це — покупці», — Євген Молчанов, власник мініпекарні

«У мене завжди була чітка мета, розуміння, чим я хочу займатись, а також позитивний настрій, не дивлячись на всі перепони, які постають перед кожним підприємцем, та наполегливість і віра в те, що все буде добре. А головне, в кожному бізнесі — це покупці. Я роблю все, щоб вони обирали саме мій заклад та мої вироби. Це кропітка робота, та я її дуже люблю».  

Порада: у кожному бізнесі головне не продукти і послуги, які ви продаєте. У кожному бізнесі головне не ціни, які ви встановлюєте на ваші товари та послуги. У вашому бізнесі головне не конкуренція і способи її подолання. У вашому бізнесі вся справа в покупцях, або клієнтах. Зрештою, ваші покупці — це ті люди, від яких залежить зліт або падіння вашого бізнесу. Все, що ви робите в бізнесі, має бути орієнтоване на покупців. Працюйте заради клієнтів, а не заради грошей!

«Ставтеся серйозно та з любов’ю до того, що робите», — Анна Нечепуренко, власниця родинної студії краси

«Мені дуже пощастило, тому що мій бізнес — це моя улюблена справа. Я намагаюся вкладати всю любов в те, чим займаюся. Радувати своїх клієнтів, завжди бути креативною. Для мене дуже важливо, щоб атмосфера в моєму закладі була насичена позитивом. А це можливо тільки тоді, коли любиш те, чим займаєшся».

Порада: ваш бізнес не може претендувати на успішність і ефективність до тих пір, поки ви самі дійсно не повірите в нього, а також в товари і послуги, які ви продаєте. Занадто багато власників  бізнесу відносяться до того, чим вони займаються, недостатньо серйозно і, зрештою, стикаючись з труднощами і втрачаючи мотивацію, опускають руки. Також вони стають жертвами скептиків, які не сприймають їх серйозно. Перш за все, необхідно любити свою справу. Отримувати задоволення від того, чим ви займаєтесь. І ніколи не сумніватися у своєму успіху!  

«Не соромтеся просувати себе», — Тетяна Андрєєва, власниця кавової крамниці

«Можна сказати, що віру в себе і у свій бізнес мені дали тренінги для підприємців, в яких я брала участь. Саме там я зрозуміла дуже важливу річ, що не треба соромитися у просуванні себе та свого бізнесу. Спочатку я не дуже розуміла, як можна заявити про себе, бо в мене звичайна кавова крамниця. Тепер в мене є великий досвід і я знаю як себе рекламувати та просувати».

Порада: якщо ніхто не знає, хто ви такий, що ви продаєте і чому клієнти повинні у вас це купувати, то ви рухаєтеся в невірному напрямку. Самопросування — це один із найприбутковіших інструментів маркетингу. Необхідно користуватися слушним моментом, щоб про вас та ваш бізнес дізналися якомога більше людей. Не соромтеся заявляти про себе!