Молодь Маріуполя у бізнес-школі вчиться організовувати власну успішну справу

фото: Маріупольська асоціація підприємців
фото: Маріупольська асоціація підприємців

Маріупольська асоціація підприємців організувала навчальну програму Business Camp Mariupol для молоді.


Із січня 2020 року в Маріуполі стартував проєкт «Business Camp Mariupol» для молоді, яка бажає навчитися підприємництву та реалізувати свої стартапи, повідомляє «Бізнес-Схід».

Проєкт реалізується Маріупольською асоціацією підприємців спільно з Антикорупційною ініціативою ЄС. Із січня по березень молодь Маріуполя віком від 15 до 18 років має можливість безкоштовно отримати знання, менторську підтримку, консультації, неформальні зустрічі з місцевим бізнесом та краш-тест бізнес-ідей на базі волонтерського центру «Халабуда».

«У нашій навчальній програмі ми вирішили об'єднати тему підприємницької діяльності з темою корупції, — розповідає керівник Маріупольської асоціації підприємців Дмитро Чичера. — Це теми дуже важливі для нашого суспільства. Навчання проводять члени нашої асоціації, успішні підприємці».

 

Організатори зазначають, що потрібно активно приділяти увагу молодшому поколінню, бо за ними майбутній розвиток нашої держави. Тому дуже відповідально ставляться до впровадження цього проєкту. Наразі на курсах займаються 26 підлітків, які зацікавлені у такому бізнес-навчанні.

«Цей проєкт — це наша спроба показати молоді, що бізнес може бути чесним, — розповідає координатор проєкту Галина Балабанова. — Наша діяльність з 2019 року показала, що досить багато молодих людей займається зараз бізнесом, але більшість з них веде цю діяльність без юридичного оформлення. У нашому проєкті ми прагнемо показати, що бізнесом можна і потрібно займатися легально, що корупційні схеми відживають своє».

У бізнес-школі підлітки безкоштовно навчаються по програмі, що і дорослі підприємці, але останні платять за це немалі кошти. Група молоді має різні сфери інтересів, деякі з них мають свої інстаграм-магазини, деякі тільки планують свій бізнес. Цікавляться в основному ресторанним та готельним напрямком. Кожен з них розуміє, що спочатку вони не зможуть запустити великий проєкт в цих напрямках, проте зазначають що треба розпочинати з чогось маленького і поступово масштабуватися.

«До нас прийшли такі собі індивідуалісти, — каже Галина. — Тому нашим завданням перш за все, стало навчити їх працювати в команді. Більш детально познайомити їх, та показати, що вони можуть взяти один від одного. Вони зрозуміли, що деякі ідеї для бізнесу можуть об’єднатися та доповнювати друг друга. Вже на перших заняттях відбулася синергія, яка зазвичай досягається трохи пізніше у більш дорослих людей».

У підлітків, які навчаються у цій бізнес-школі, дуже креативні, творчі ідеї, зазначають організатори. Більшість яких відносяться до соціального підприємництва. Для багатьох учасників такий термін був зовсім не відомий. Їх бізнес-ідеї розв'язують соціальні та екологічні проблеми, вони залучають різні групи населення у своїх проєктах. Важливо, що підлітки думають над вирішенням таких же проблем, що і дорослі, але значно більше вірять у свої сили.

«На одному з занять цікаво спрацювала методика мозкового штурму, — розповідає координаторка. — Учасникам було дано завдання придумати безперспективну бізнес-ідею, а потім перетворити її на найкращу. Під час колективної роботи, для них було великим відкриттям, що з самої жахливої бізнес-ідеї можна зробити успішний працюючий бізнес. Молодь вигадувала те, що активно впроваджується в європейських країнах та США. Тому, може, хтось із них стане генератором сучасних ідей та реалізує їх в нашій країні».