Підприємців перевірятимуть без попередження

фото з вільних джерел
фото з вільних джерел

Кабмін змінив правила інспекційних перевірок бізнесу


Із 1 січня 2020 року Державна служба України з питань праці виходить з першими інспекційними перевірками бізнесу за новими правилами, повідомляє «Бізнес-Схід».

Відповідні зміни передбачені постановою Кабінету міністрів України «Про внесення змін до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю». Новий порядок проведення інспекції бізнесу не передбачає попереднього попередження про планові перевірки.

Таким чином, інспектор може приходити з перевіркою без попередження в будь-який день та час. Постановою передбачено такі причини для перевірки без попередження: звернення працівника, права якого були порушені, рішення суду, невиконання попереднього припису, по інформації Податкової служби, Пенсійного фонду, Державної служби статистики та інших органів.

«Необхідність розроблення проєкту акта обумовлена потребою забезпечити можливість посадовим особам Держпраці та її територіальних органів ефективно застосовувати заходи реагування у разі порушення суб’єктами господарювання вимог законодавства про працю», – сказано у пояснювальній записці до урядової постанови.