• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • «Великі історії малого бізнесу»: обрано переможців відеопроєкту про підприємців зі Сходу України

«Великі історії малого бізнесу»: обрано переможців відеопроєкту про підприємців зі Сходу України

ksv324121.jpg
ksv324121.jpg

За підтримки Програми ООН з відновлення та розбудови миру було знято серію соціальних роликів в рамках проєкту «Великі історії малого бізнесу», серед яких обрано трьох переможців.


Серія соціальних роликів про підприємців Донеччини, Луганщини та Азовського узбережжя Запорізької області була підготовлена за підтримки Програми ООН, повідомляє «Бізнес-Схід» з посиланням на сайт ПРООН. Частина з них — переселенці, котрі залишили свої домівки і з нуля створили власну справу. Майже всі вони колись отримали грант від Програми ООН із відновлення та розбудови миру на розвиток свого бізнесу.   

За результатами онлайн-голосування визначені переможці. Найбільше сподобались історії про майстерню авторських пряників у Дружківці, центр танцю у Слов’янську та всесвітньо відомі дерев’яні іграшки з Бердянська.

1 місце — Майстерня авторських пряників «Прянвіль», Дружківка

Наталя Рак – головна героїня історії про «Прянвіль» у 2014-му виїхала з сім’єю з Донецька до батьківського дому в Дружківку. Жінка розуміла, що мусить починати все з початку. У пригоді стало давнє кулінарне захоплення — розпис пряників. Наталя викладала фото робіт в соціальних мережах, а знайомі потроху починали замовляти смаколики. Успіх не змусив довго чекати. Отримавши перше серйозне замовлення, Наталя зрозуміла — її кулінарне захоплення перетворюється на виробництво, необхідно реєструватися як підприємиця та розширюватися.

Марія Дергачова — режисерка, яка зняла ролик про «Прянвіль», поділилася з нами враженнями про творчу й смачну співпрацю з Наталею.

«Чи варто казати, що ми об’їлися пряниками? Це той випадок, коли ти не просто відсторонено знімаєш історію, а захоплюєшся усім під час зйомок: від моменту створення до фінального продукту. Наша героїня дивувалася цікавим деталям знімального процесу, ми ж — знімальна група — з відкритими ротами спостерігали, як із безформного шматка тіста утворюється пряник, схожий на дитячу іграшку. А смак! Я ж вже казала, що ми об’їлись пряниками?», — розповідає Марія.

2 місце — Центр танцю «Грація», Слов’янськ

Ще одна історія, яка не залишила глядачів байдужими — це історія про центр танцю «Грація» у Слов’янську, яка стала справжньою візитівкою міста та своєю популярністю вже давно вийшла за його межі. Студію відкрили 30 років тому, в її стінах професійно зростали сотні танцюристів, які згодом посідали призові місця у великих турнірах. У 2014 році, у зв’язку з збройним конфліктом, насичене танцювальне життя студії припинилось: міський будинок культури, де знаходилися зали, було пошкоджено. Але керівник «Грації» Олексій Овчинников знайшов вихід: замість втрачених п’яти залів у Слов’янську відкрили 10 у чотирьох різних містах.

Історію про нього створив режисер Орест Смілянець.

«Діти і викладачі вкладають багато сил у танці. Це відчувалося на кожній репетиції і з кожним хореографом. Така праця приносить “Грації” золоті кубки, тримає людей у чудовій формі, заряджає енергією і любов'ю до життя. Сподіваємось, цей позитив передався глядачам нашого відео», — розповів Орест.

3 місце — Майстерня дерев‘яних іграшок “Wood Trick”, Бердянськ

У Бердянську виготовляють всесвітньо відомі іграшки Wood Trick. Компанію Ілля Бельчев заснував у 2015. Тут створюють ігрову та сувенірну продукцію з екологічно чистої фанери. Сировину закуповують у Білорусі, а верстати – у надійних китайських партнерів. Компанія має дистриб'юторські склади в Європі і США. Продукція Wood Trick продається в Африці, США, Нідерландах, Іспанії, Італії, Франції, Канаді, Швеції, Польщі, Китаї, Сінгапурі, Новій Зеландії та інших країнах. Ролик про Wood Trick створив режисер Дмитро Камінський.

«Пам'ятаю, як ми приїхали до Бердянську о шостій ранку. Тоді було дуже туманно, — розповідає Дмитро. — У якийсь момент просто з туману вийшов хлопець у костюмі. Це було так епічно, як у фільмах про супергероїв. Мій колега ще прокоментував: “О, дивись, місцевий Ілон Маск”. Це вже потім ми дізналися, що одна з моделей Wood Trick дійсно засвітилася в рекламі Маска у США. Це був дуже крутий досвід зйомок. Тепер, коли хтось мені каже, що “в Україні нічого не робиться і все розікрали”, у мене є залізні аргументи у відповідь».

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • «Великі історії малого бізнесу»: обрано переможців відеопроєкту про підприємців зі Сходу України