«Завдяки міжнародній підтримці бджолярі отримали шанс перетворити підсобні господарства на прибутковий бізнес, – заявив заступник голови Луганської ОДА Геннадій Іваненко на зустрічі з місцевими підприємцями та представниками міжнародних організацій, повідомляє «Бізнес-Схід». – Для збільшення прибутку та виходу на міжнародні ринки треба об’єднуватися в кооперативи, асоціації та скористатися усіма можливими ресурсами для розвитку», – закликав присутніх заступник голови Луганської облдержадміністрації Геннадій Іваненко.
За словами Іваненка, згідно зі статистикою, 98,6 % меду виробляється у приватних господарствах населення, для того, щоб вирішити нагальні проблеми, включаючи вихід на експорт, потраву бджіл, пасічникам потрібно тісно співпрацювати один з одним.
Сьогодні на Луганщині створені декілька організацій, які об’єднують пасічників регіону. Зокрема, є асоціація бджолярів Луганщини “Медова Артіль”, ГО “Бджолярі Сватівщини”, Луганська обласна спілка пасічників. Для успішної конкуренції і виходу на європейський ринок найближчим часом вони вже готуються до створення кооперативів.
Свою підтримку у розвитку медової галузі на Луганщині виразили й представники проекту USAID “Економічна підтримка східної України”. У рамках проекту місцеві підприємці можуть взяти участь у конкурсі грантів та отримати від 5 до 500 тис. доларів США.
“Цей проект носить характер міжнародної технічної допомоги, зорієнтованої на розвиток, – зауважив консультант проекту USAID Руслан Марков. – Тобто йдеться про організацію ініціатив, що мають економічний характер. Оскільки ми говоримо про розвиток регіону, то для нас більш цікавими суб’єктами є ті, які впроваджують офіційну підприємницьку діяльність, сплачують податки і мають можливість створювати робочі місця та думають про створення сталого бізнесу в галузі бджільництва”.