У Покровську молодь вчиться фінансовій грамотності, граючи у відому гру

фото: Платформа
фото: Платформа "Простір"

У прифронтовому Покровську на Донеччині молодь може опанувати підприємницькі уміння в ігровій формі.


У Покровську група активних підприємниць створили розвивальну платформу «Простір», яка направлена на реалізацію різноманітних ідей. Нещодавно для молоді міста ними була організована бізнес-гра, в яку грають по всій країні. Про діяльність активних підприємниць дізнавалася журналістка «Бізнес-Схід».

Вони такі різні: чотири жінки, які прагнуть змін у своєму місті. Дві з них — доволі успішні підприємниці, одна — студентка місцевого педагогічного коледжу та жінка, яка в майбутньому хоче заснувати власну справу. Вони познайомилися на фестивалі «З країни в Україну», який дав їм мотивацію та бажання робити щось корисне у своєму місті. Об'єднавшись, вони створили розвивальну платформу «Простір».

«У нашому просторі ми організовуємо та проводимо різноманітні заходи для різної вікової аудиторії, — розповідає Олеся Новицька, керівниця та засновниця «Простору». — Для дітей організовуємо тематичні майстер-класи, для дорослих — тренінги, семінари, бізнес-ігри. Зараз дуже багато молодих людей, які бажають розвиватися, відкрити власну справу, опанувати фінансову грамотність тощо. Молодь цікавлять тренінги на теми особистісного розвитку, ораторського мистецтва, створення та просування власної бізнес-ідеї. Перш ніж організувати тренінг, ми с дівчатами, вивчаємо на яку тему є попит у молоді, збираємо групу і запрошуємо професійних тренерів».

Нещодавно для активної молоді міста у платформі «Простір» організували цікаву фінансово-економічну гру з азартом, стратегією і веселощами «Життєвий капітал». Провів гру ліцензований тренер з Маріуполя. У грі взяли участь 7 молодих людей, які хотіли підвищити свою фінансову грамотність у такій ігровій формі.

«Життєвий Капітал» — сучасна ефективна українська версія всесвітньо відомої бізнес-гри Кеш Флоу. По всій Україні проводяться тренінги з фінансової грамотності з цією грою. Вона змінює мислення, допомагає знаходити нові навички та усвідомлювати свої помилки. Основна мета гри — проаналізувати і поліпшити свою модель відносин з грошовими коштами.

«У ході гри учасники отримають дієві інструменти та покрокову інструкцію з управління, накопичення, збереження, примноження своїх фінансів, — зазначає Валентина Гартовина, співзасновниця розвивальної платформи. — Гра адаптована під наші реалії і особливості українського менталітету. В ігровий процес внесені всі законні фінансові операції в Україні. Це і депозити, і кредити, і фінансова подушка безпеки, і накопичення. У ході гри ви можете придбати цінні папери, нерухомість, малий або великий бізнес».


«Фішка тренінгу в тому, що поки ви думаєте про базові потреби, живете від зарплати до зарплати, не збираєте «подушку» і ходите фішкою по колу — ви так і залишитеся на малому фінансовому колі, — розповідає Ганна Лешкова, співзасновниця «Простору».

У «капіталі» змодельовані всі життєві ситуації: народження дітей, спадок, проблеми зі здоров'ям, звільнення, день народження колег, домашні вихованці, інфляція і т.д.»

В кінці гри обов'язково підводиться фідбек з учасниками, на що потрібно звернути увагу, які помилки та невірні рішення були прийняті. Сертифікований тренер знає «ідеальну траєкторію проходження тренінгу», і в момент відхилення гравця від цієї траєкторії через помилково прийняті рішення, це зафіксовує і за підсумком гри проаналізує. 

«Ми плануємо проводити таку бізнес-гру раз на місяць, — каже Аліна Дацун, студентка педагогічного  коледжу. — Вже зараз розпочинаємо збирати групу та домовляємось з тренерами. Після гри учасники отримують різні емоції. Бо за умовами,  кожному необхідно пройти життєвий цикл різної людини: бізнесмена, будівельника або банкіра».

Організатори зазначають, що ця гра корисна як для дітей так і для дорослих. Для дітей — це можливість «безпечно» почати осягати дорослий світ. Зрозуміти цінність грошей, часу, батьків, друзів. Захотіти читати книги про бізнес, гроші, успіх. Захотіти вчити математику — тому що, виявляється це наука про гроші.
Захотіти дружити один з одним — тому що сьогодні один, завтра партнер. Цінувати те, що роблять для них батьки — бо виявляється, діти це «дороге задоволення», а гроші «з неба не падають».

Для дорослих — це можливість, переоцінити й переосмислити багато важливих речей у своєму житті.