• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • «Хочемо бути незалежними та успішними», — жінки навчаються підприємництву на Сході Україні

«Хочемо бути незалежними та успішними», — жінки навчаються підприємництву на Сході Україні

Фото: Проєкт USAID “Економічна підтримка Східної України”.
Фото: Проєкт USAID “Економічна підтримка Східної України”.

На Донеччині та Луганщині успішно проходять навчальні тренінги для жінок з розвитку бізнес-навичок.


У Краматорську, Маріуполі та Сєвєродонецьку тривають тренінги з розвитку бізнес-навичок для жінок, повідомляє «Бізнес-Схід».

Навчання складається з десяти модулів, під час яких жінки мають пройти шлях від вибору бізнес-ідеї, її тестування, створення свого бренду, технік просування свого товару, продажів через соціальні мережі, написання бізнес-плану, бюджетування та оподаткування.

У Краматорську на це навчання заявки подали учасниці з міст, сіл та громад Донецької області. Організатори відібрали 30 жінок. Дехто з них вже мав досвід підприємницької діяльності, більшість прийшла вперше на таке навчання.

«Я маю мрію і хочу втілити її у життя. Свого часу я відкрила дитячий центр, але у мене було мало досвіду і знань, щоб центр став бізнесом і приносив гроші. Тому я змушена була закрити його. Зараз я хочу виправити цю ситуацію, тут я набуваю нових знань — як вести бізнес, стати незалежною і успішною, я крокую до своєї мети», — сказала Олена Семенець зі Слов’янська.

Наразі жінки вже пройшли шість модулів. На десятий модуль вони мають представити бізнес-план розвитку своєї справи.

«Я отримала інвалідність, через це втратила роботу. Але чоловік сказав, що це – нові можливості для мене. Зараз я шукаю у селі Кам’янка Волноваського району людей, які зацікавлені у вирощуванні малини, смородини, волоського горіха, часнику. У майбутньому ці може стати кооперативом, люди хочуть гуртуватися і розвиватися», — поділилася Людмила Ветошко з Волновахи.

«Ми вже виявили бізнес-ідеї, які хочуть розвивати жінки. Цікаво, що деякі з них змінили свою думку, інші трансформували ідею, цей процес триває. Сьогодні учасниці мають ідеї з надання послуг перманентного макіяжу, виготовлення варення, пастили, сухофрутків, глиняних виробів, розвиток туристичного бізнесу. Головне, щоб ця справа була до душі, дала можливість розвитку, фінансової незалежності», — сказала тренерка проєкту Ксенія Печерська.

Навчальні тренінги для жінок з розвитку бізнес-навичок в Донецькій і Луганській областях відбуваються у січні-лютому за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”. Проєкт виконується Українським жіночим фондом та партнерськими організаціями.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • «Хочемо бути незалежними та успішними», — жінки навчаються підприємництву на Сході Україні