Розповісти про своє бачення розвитку підприємництва на Донеччині до Святогірська з’їхалися близько 100 представників малого та середнього бізнесу, повідомляє «Бізнес-Схід».
Серед присутніх — представники громадських об’єднань, міжнародних організацій, туристичних та текстильних галузей, харчовики та фермери.
Більшість з учасників форуму — переселенці, які втратили бізнес на окупованих територіях, але знайшли сили і мужність почати все спочатку.
Сергій Ямчук до військового конфлікту мав у Донецьку торгівельний продуктовий павільйон. Після переїзду на мирну територію відкрив для себе новий вид діяльності — зайнявся склобоєм.
«В цій справі я нічого не тямив, знання та досвід отримував поступово, — поділився своєю історією з присутніми Сергій. — Подав грант на МОМ, одержав обладнання та наладив оптову торгівлю вторинною сировиною».
Зараз переселенець співпрацює з місцевими заводами та соціальними об’єктами Бахмута, Слов’янська і Краматорська. Переробляє ТПВ та шукає нові можливості для свого бізнесу.
А ось колишній жительці Широкиного Наталії Логозинській довелося навіть деякий час попрацювати за кордоном в Австрії, щоб зрозуміти, що саме на Донеччині вона зможе реалізувати свій потенціал.
«Після того, як до Широкиного зайшли озброєні люди, ми втратили все, — розповіла підприємниця. — Ми мали продуктову крамницю, цех по виготовленню копченої та сушеної риби, СТО. І в один момент все це довелося залишити».
Перебуваючи на заробітках, Наталія почула про грантову програму від МОМ і зачепилася за цю можливість повернутися додому. На виграний грант жінка придбала пересувний трейлер, у якому і заснувала свою першу у Маріуполі фаст-фуд точку з приготування італійських паніні. Сьогодні в жінки працює вже ціла мережа!
«Минулого не повернеш, але ми можемо докласти максимум зусиль до кращого майбутнього», — зазначила переселенка. Крім розвитку власної справи, Наталія здобуває відразу дві освіти — пише вірші та проводить кулінарні майстер-класи.
Учасники заходу зазначили, що підприємництво в регіоні «оживає» і підтримка донорів в цьому питанні дуже важлива. Кожен з присутніх підприємців вже має досвід участі у проектах Міжнародної організації з міграції, яка підтримує бізнес східного регіону України.