Бджоляри та овочівники Донеччини отримають міжнародну підтримку

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України» допомагатиме овочівникам та бджолярам Донеччини у розвитку.


Прес-служба проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» оприлюднила, що представники проєкту  зустрілися з керівництвом департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької обласної державної адмінстрації, повідомляє “Бізнес - Схід”. 

Участь у заході також взяли лідери громадських об’єднань бджолярів регіону.

Під час зустрічі обговорювали перспективи стимулювання розвитку бджільництва та овочівництва у Донецькій області. Розглянули проєкт використання грошей обласного бюджету, передбачених для часткового відшкодування витрат на реконструкцію та будівництво теплиць, придбання обладнання для них.

Про це йшлося і під час зустрічі 13 лютого представників Проєкту з фермерами у Сартані. Вони зацікавлені у відновленні зрошувальної системи своїх полів.
“Вирощувати овочі та зернові культури на півдні Донецької області без поливу досить складно, але навіть за таких умов фермери-овочівники розвивають свої господарства. Зараз вони зацікавлені у відновленні зруйнованої зрошувальної системи для збільшення своїх врожаїв. Ідеться про зрошування для 40 гектарів землі, хоча потенційні потужності втричі більші. Будемо вивчати це питання, щоб допомогти їм розвиватися”, - сказав спеціаліст аграрного сектору Проєкту USAID Олександр Карельсон.

Наразі у Сартані фермери закуповують воду у підприємства “Вода Донбасу”, але хочуть створити альтернативну систему водопостачання.

“Неподалік є річка Кальміус, з якої ми можемо брати воду. Потрібно порахувати вартість цього проєкту – закупити насоси, провести мережі. Частину овочів ми вирощуємо у теплицях (помідори, огірки), решту – у відкритому ґрунті. Для вирощування овочів і розвитку наших господарств вода дуже потрібна, через зміни клімату це стає щороку важливішим питанням”, - сказав фермер Володимир Скударь.

Розвиток овочівництва є одиним з пріоритетних напрямків, який підтримує Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України».