На Донеччині учасники АТО вчаться започатковувати власну справу

фото: Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України»
фото: Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України»

Заснувати свій мікробізнес допоможуть тренінги з розвитку бізнес-мислення від Проєкту USAID


На Донеччині проходять тренінги з розвитку бізнес-мислення за підтримки Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України», повідомляє «Бізнес-Схід» з посиланням на пресслужбу Проєкту.

Під час навчання у групах учасники АТО, представники громадських організацій обговорювали свої ідеї, прораховували прибуток та витрати, дізнавалися про залучення інвестицій.

«Разом з другом ми зараз створюємо сільськогосподарський кооператив, вже отримали 4 гектари землі, плануємо посадити плантацію шипшини. Наша земля добре підходить для її вирощування. Я вже закупив саджанці і навесні буду садити, придбав мотоблок. Тут на тренінгу хочу послухати про можливості для підприємців-початківців, дізнатися про бізнес-мислення. Я вірю, що усе вийде, бо маю велике бажання», — розповів Геннадій Попелюський — учасник АТО, який п'ять років служив на сході України.

На такі тренінги з розвитку бізнес-мислення приходять підприємці, самозайняті люди, громадські діячі. За півроку тренінги відвідали понад 500 учасників у різних містах Донецької області.

«На тренінги учасники приходять з різним досвідом, потрібно направити їх, інколи дати впевненість, щоб вони позбулися страхів. Ми прораховуємо бізнес-ідею, з якою прийшли до нас учасники, структуруємо ідеї, допомагаємо зрозуміти, чи буде вигідною та справа, якою люди хочуть зайнятися. Я бачу, що дуже багато людей хоче змінити своє життя, заснувати свій мікробізнес, але не вистачає знань, ми допомагаємо у цьому, навчаємо основам маркетингу. Ми прагнемо навчити людей заробляти, а не чекати виплат від держави», - сказав бізнес-тренер, консультант Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» Юрій Тупікало.

Наступного тижня тренінги відбудуться у Костянтинівці, Лимані, Слов'янську, Дружківці, Миколаївці.