Поради адвоката підприємцям: коли прийшли з перевіркою

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Алгоритм дій під час проведення перевірки.


Якщо до вас завітали посадові особи контролюючого органу з перевіркою, то адвокати радять слідувати певному алгоритму, повідомляє «Бізнес-Схід».

Якщо до вас прийшли з перевіркою то насамперед, необхідно виконати наступне:

Увесь час спілкування з перевіряючими здійснюйте відеофіксацію їх перебування у Вашому приміщенні (офісі, магазині, цеху тощо).

Не представляйтеся та не пред’являйте документів, які ідентифікують Вашу особу до тих пір, поки не буде виконано наступні два пункти алгоритму:переконайтесь, що особи дійсно є працівниками контролюючого органу. Вимагайте від них пред’явлення службових посвідчень, в іншому випадку викликайте поліцію, ймовірно до Вас завітали шахраї. Перевірте чи службове посвідчення належить тій особі, яка його пред’явила - звірте фото з обличчям особи, яка його пред’явила. На окремому аркуші паперу запишіть наступні дані з службових посвідчень всіх осіб, які прийшли до Вас на перевірку: ПІБ посадової особи, серію та № посвідчення, посаду особи, дату видачі посвідчення і термін його дії.

Надайте перевіряючим «Журнал реєстрації перевірок» для зазначення в ньому строків та мети відвідання, посади і прізвища перевіряючого, який зобов’язаний поставити свій підпис в журналі. Усі графи журналу мають бути заповнені кожним з перевіряючих окремо. Відмова представника контролюючого органу від підпису в журналі є підставою для недопущення його до проведення перевірки. А про факт такої відмови необхідно, у триденний строк, письмово повідомити контролюючому органу, в якому працює такий працівник.

Тільки тепер можете (не зобов’язані) представитись та пред’явити документи, які ідентифікують вашу особу.

Вимагайте від перевіряючих надання вам копії наказу про проведення саме у вас перевірки. В наказі повинно бути зазначено ПІБ осіб, яким доручено провести перевірку, місце проведення перевірки та відомості про особу у якої необхідно провести перевірку, строки проведення перевірки і обсяг питань, які підлягають перевірці.

Перевіряючі зобов’язані надати Вам направлення на перевірку, яке виписується на кожного перевіряючого окремо.

Лише у разі вручення (надіслання) копії наказу платнику податків посадові особи контролюючого органу мають право проводити перевірку.

Після виконання перелічених вище пунктів направте перевіряючих до тих осіб, які є відповідальними за виконання питань, які підлягають перевірці.