• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Грантова підтримка допомогла маріупольському підприємцю відродити власну справу

Грантова підтримка допомогла маріупольському підприємцю відродити власну справу

фото
фото "Маріупольська спілка молоді"

Фермер Олександр Смагленко відроджує фермерське господарство на Донеччині.


Завдяки грантовій підтримці програми #EU4Youth підприємець Олександр Смагленко зміг відродити фермерське господарство. Про це пише «Маріупольська спілка молоді», передає «Бізнес-Схід».

До початку бойових дій в Олександра Смагленка було спокійне, влаштоване життя. Разом із дружиною вони працювали на ветеринарній станції. Старша донька ходила до школи, молодша — до садочка.


Щоб мати додатковий дохід, вони вирощували свиней. Купували поросят, відгодовували та продавали.
З початком бойових дій Олександру довелося продати все і поїхати, тому що жити в Миколаївці тоді було зовсім небезпечно. Усіх тварин і обладнання довелося розпродати: свині — не кішка, їх із собою не забереш.

Якийсь час жили в Харківській області, але після роздумів вирішили повернутися. Ситуація стабілізувалася, будинок залишився, ветеринарна станція теж була рада поверненню фахівців.

Оскільки бізнес довелося починати з нуля, Олександр вирішив зробити ставку не на тривалу і порівняно дешеву і малоприбуткову відгодівлю, а саме на вирощування поросят.
У нього, як у кваліфікованого ветеринара, був необхідний досвід і знання, як ефективно організувати весь процес.

Проблема була лише в обладнанні. Свинки — не самі ніжні та турботливі матері. Вони легко можуть задавити поросят, просто лягаючи на них, тому при професійному вирощуванні використовуються так звані верстати для опоросу: металеві конструкції, які дозволяють свині без перешкод вигодовувати поросят, але повністю усувають ризик їх випадкової загибелі, а значить — збільшується виживаність і, відповідно, прибуток фермера.

Коли Олександр дізнався про грантову програму #EU4Youth, то вже мав одну породисту свиноматку і думав, як же розвивати бізнес далі: шукати гроші на верстат або змиритися з порівняно високим відсотком смерті поросят і збирати на необхідне обладнання.
Фінансова допомога допомогла йому відразу купити необхідні для успішного розведення три верстати і килимки для обігріву поросят.

Через бойові дії у Донецькій області зменшилася кількість фермерських господарств, де мешканці сіл можуть купити поросят для відгодівлі, тому сарафанне радіо швидко забезпечило Олександру необхідну кількість клієнтів.

«Клієнтів у мене досить, у мене поросят не вистачає», - сміється він.

Усі зароблені з продажу поросят гроші він поки направляє на покупку нових свиноматок.
Зараз його «господарство» працює ще не в повну силу: в Олександра на подвір'ї тільки сім свинок. У найближчих планах — купити ще п'ять свиноматок, щоб організувати повний, безперебійний цикл, при якому всі три верстати завжди будуть «в роботі». І вже потім в повну силу займатися «виробництвом» і реалізацією поросят.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Грантова підтримка допомогла маріупольському підприємцю відродити власну справу