На розвиток підприємництва на Донбасі Польща виділила півмільйона доларів — Бізнес-Схід

news

На реалізацію проекту «Розвиток підприємництва серед населення, що постраждало від конфлікту» у 2019 році виділено 520 тисяч доларів США, повідомляє прес-служба ПРООН.

Проект має на меті подальше створення нових робочих місць як для переселенців, так і для жителів приймаючих громад, що проживають у Луганській та Донецькій областях.

Зокрема, ключовими напрямками цього проекту будуть:

розвиток навичок ведення бізнесу та надання грантів на започаткування малих підприємств;

надання консалтингових послуг для полегшення процесу створення та розвитку малого й середнього бізнесу;

підтримка розвитку підприємництва шляхом проведення інформаційної кампанії та сприяння виходу місцевих компаній на міжнародні ринки.

 «Завдяки фінансовій підтримці Уряду Польщі вже створено майже 160 малих підприємств і майже 540 нових робочих місць, – відзначив Віктор Мунтяну, керівник Програми ООН із відновлення та розбудови миру у східній Україні. – Розмаїття сфер підприємницької діяльності, підтриманих у рамках грантової програми, дуже широке: це і виробництво агротехніки, створення оздоровчих та освітніх центрів, відкриття пекарень, кав’ярень та сироварень».

За три роки реалізації проекту уряд Республіки Польща надав 1,9 млн доларів США на проект «Розвиток підприємництва серед населення, що постраждало від конфлікту». Завдяки цій підтримці близько 600 переселенців та місцевих жителів Донецької та Луганської областей отримали навички ведення бізнесу, було підтримано 159 бізнесів та створено 539 нових робочих місць. Крім цього, 121 підприємство взяло участь у двох національних бізнес-виставках, а інформаційна кампанія з популяризації підприємництва охопила понад 200 000 людей .

Для довідки:

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують десять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.