Підприємець зі Слов’янська виготовляє унікальні керамічні тандири

фото: slavrada.
фото: slavrada.

Керамічні вироби Віктора Курбатова знають у всій країні.


Віктор Курбатов зі Слов’янська — один із найвідоміших виробників унікальних тандирів. Про це повідомляється на офіційному сайті Слов’янської міської ради, передає «Бізнес-Схід».   

Тандир — один із найпопулярніших атрибутів Східної культури. Сьогодні він з успіхом використовується не тільки в країнах Азії, але і в Європі. Тандир — унікальний винахід корінних жителів Центральної і Середньої Азії. Він має спеціальну конструкцію, завдяки чому для його розпалювання потрібна мінімальна кількість дров.

«Головна особливість тандира — акумуляція тепла стінками. Як результат — термічна обробка продуктів шляхом пропікання», — каже Віктор Курбатов.

Віктор закінчив технічно-керамічний заклад, працював на місцевому керамічному підприємстві. 

У 1995 році розпочав виготовляти керамічні вироби: вази, квіткові вазони різних розмірів — від 15 см до метра у висоту, чайні та кавові сервізи, але це не приносило задоволення та займало дуже багато часу. 

 Наприкінці 2013 року Віктор вирішив вийти на новий рівень та освоїти виробництво тандира — печі. 

Щоб удосконалити весь процес, знадобилося близько п'яти місяців. Весь цей час майстер працював у відро для сміття. 

«Щоб зробити тандир, одних знань керамічного справи замало, треба ще і опанувати ковальське мистецтво,-розповідає кераміст, — прийшлося пройти навчання у майстрів — ковалів міста Новоград-Волинський», — каже підприємець.

Закупивши спеціальні пристосування і механізми, Віктор приступив до роботи. Склавши руки сидіти не довелося — замовлення надходили із завидною постійністю. А потім почалася війна. Щоб не ризикувати життям своєї родини, чоловік вивіз до родичів в Харківську область дружину з дітьми. Молодшій доньці Віктора на той момент було всього 4 місяці. 

Коли ж Слов'янськ звільнили і над містом знову майорів прапор України, родина Курбатових повернулися. Чоловік вирішив продовжити розпочату до окупації справу. Тільки ось клієнтів стало в рази менше. Прийшлося знову напрацьовувати клієнтів.

Майбутнім підприємцям Віктор радить: щоб стати успішним в сучасних умовах, необхідно бути відповідальним та професійним, любити свою справу, бути уважним до своїх клієнтів, вміти ставити чітку мету та проявляти наполегливість в її досягненні. 

«Основа тандирного виробництва — це шамотна глина спеціального складу, яку сьогодні видобувають в місті Слов'янськ», — зазначає виробник. 

«Спочатку готують матеріал з суміші гарної глини і вовни або інших міцних волокон для того, щоб нагріта суміш не тріскалася, потім необхідно почекати поки глина не стане схожою на пластилін, — розповідає про основні етапи свого виробництва кераміст, — сам процес виготовлення тандира майже місяць; по-перше це сушка тандира при певній температурі, по-друге після сушіння тандир ставиться в грубку, де протягом восьми годин піднімається певна температура. Після чого тандир обрамляється куванням». 

Звісно, виникають і труднощі в процесі виготовлення тандирів.

«Керамічна глина - живий матеріал, і коли ставиш її в піч для випалу при температурі 1200 градусів за Цельсієм, то бувають нюанси - кераміка може тріснути в печі», — розповідає виробник. 

Основний ринок збуту товару Віктора — внутрішній ринок України. Східні печі від слов'янського виробництва вже виїхали до Києва, Одеси та Львова. 

Розширити ринок збуту продукції він планує шляхом організації пошуку замовників на товар, удосконалення процесу виготовлення тандирів та використання нових технологій у дизайні.