Як буде працювати банківська система під час карантину

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

COVID-19 та фінансовий сектор: що треба знати?


Національний Банк України на своїй сторінці у Фейсбуці дав роз’яснення про роботу під час карантину, повідомляє «Бізнес-Схід».

На час карантину банківська система працюватиме у звичайному режимі. Банки на сьогодні є достатньо стійкими, високоліквідними та капіталізованими і продовжують безперебійно обслуговувати клієнтів.

Національний банк готовий забезпечити підтримку ліквідності банківської системи. Нині банківська система має історично високі рівні ліквідності. Однак за необхідності банки в будь-який момент можуть отримати підтримку завдяки постійним інструментам рефінансування.

Національний банк готовий заспокоїти валютний ринок, за потреби і далі проводячи валютні інтервенції для згладжування курсових коливань, як робив це минулого тижня і щодня цього тижня. Сьогодні ми маємо достатній запас міцності: міжнародні резерви України перевищують 26 млрд дол. США.

У повідомленні зазначається, що національний банк готовий зробити все необхідне для забезпечення безперебійного касового обслуговування та поповнення банкоматів на випадок підвищеного попиту на готівку з боку населення.

Також Національний банк готовий знезаражувати гривневі банкноти у сховищі.

«Загалом ми радимо всім громадянам дотримуватися рекомендацій Міністерства охорони здоров’я та якомога рідше відвідувати громадські місця, зокрема і відділення банків. Користуйтеся послугами дистанційного банкінгу та будьте здоровими», — кажуть в НБУ.