• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Навесні у Краматорську відкриється «Арт-коворкінг: креативне підприємство для молоді»

Навесні у Краматорську відкриється «Арт-коворкінг: креативне підприємство для молоді»

фото: Антикризовий медіа-центр. 
фото: Антикризовий медіа-центр.

Арт-коворкінг об’єднає креативну молодь і допоможе їм розвивати свої підприємницькі навички.


У рамках програми USAID «Підтримка Східної України» «Молодіжний рух «Shift» отримав фінансування на реалізацію творчої ідеї, яка навчить молодь Краматорська заробляти гроші, повідомляє Антикризовий медіа-центр. 

Творчість та бізнес — сила у поєднанні

Поєднати «футболки» та «костюми» — така ідея виникла у громадської організації «Молодіжний рух “Shift». «Футболками» в організації умовно називають творчих людей, а «костюмами» — бізнесменів. Керівниця «Shift» Олена Кучерук впевнена, що творчість та бізнес — абсолютно сумісні речі.  

«Є такий стереотип, що якщо людина творча, вона не зможе заробляти, бо її потреба в тому, щоб творити. А якщо це бізнесмен, то він мусить наступати на горло своїй творчості. Наша ідея полягає в тому, щоб поєднати творчість і підприємництво. Щоб з одного боку можна було виразити себе через підприємництво, а з іншого – щоб підприємництво приносило творчій людині дохід і щоб за рахунок цього доходу була можлива її творча реалізація», — розповідає вона.

Для втілення своєї ідеї у життя «Молодіжний рух «Shift» отримав фінансування від USAID в рамках програми «Підтримка Східної України».

Арт-коворкінг матиме дві частини: в одній буде розташовуватися швейне обладнання (швейні машинки, оверлоки і так далі). У другій буде типографія (з текстильним принтером, ламінаторами, плотерами та іншим). Кожна людина зможе прийти і на цьому обладнанні створити якусь річ — одяг для себе чи свого домашнього улюбленця, прикольний принт на футболці, щоденник, листівку чи стікерпак.

Консультації і майстер-класи

У коворкінгу будуть професійні консультанти, які допоможуть працювати з цим обладнанням. В них також можна буде спитати поради, як втілити свою ідею у життя — наприклад, що саме потрібно придбати для свого виробу, яку технологію обрати для створення продукту.

Обладнання арт-коворкінгу можна буде використовувати безкоштовно, а ось матеріали потрібно буде приносити свої. Для перших прототипів виробів тканиною може забезпечити партнер організації— проєкт «Шкарпетка».

Другий напрямок роботи арт-коворкінгу — майстер-класи. Наразі вже заплановано десять таких заходів, які будуть проводити професійні консультанти. Людей будуть навчати від розробки технології до якихось «фішок» у виробленні свого власного продукту, а також як створити власний щоденник, розробити листівку, стікерпак, створити напис на футболці технікою колажування. Один майстер-клас буде розрахований на 15 осіб.

Якщо обладнанням у коворкінгу зможе користуватися людина будь-якого віку, то майстер-класи спрямовані на молодь віком від 15 до 23 років.

Олена Кучерук каже — головна ідея роботи арт-коворкінгу полягає у тому, щоб об’єднати креативну молодь і допомогти їм розвивати свої підприємницькі навички.

«У нас є багато креативної молоді у Краматорську, але можливості для реалізації в нас як такої немає. У нас немає мистецьких центрів, немає якоїсь підтримки для такої молоді. Тому якщо у нас з’являються якісь художники або дизайнери, то часто вони виїжджають, щоб знайти собі десь реалізацію або якщо вони залишаються тут, то творчо вони себе не реалізують. Ідея полягає в тому, щоб створити таке місце, де творча молодь могла би збиратися і працювати разом, розробляти свої ідеї через нетворкінг та спілкування один з одним. В арт-коворкінгу можна буде познайомитися з однодумцями, знайти собі партнера або надихнутись від когось», — каже Олена.

Арт-коворкінг буде розташовуватися за адресою: вул. Паркова, 99 (це молодіжний центр і офіс ГО «Молодіжний рух «Shift»). Зараз тривають підготовчі роботи, облаштування приміщення, закупівля матеріалів, обладнання. Початок роботи коворкінгу заплановано на травень, а влітку відбудуться майстер-класи.

Для тих, хто захоче навчитися заробляти на творчості, буде навчальна трьох-модульна програма, на якій можна буде не лише розвинути креативне мислення, але й дізнатися про такі речі, як бізнес-моделювання, продажі. На грудень планується навчальний візит до креативних кіл Івано-Франківська, де молоді краматорці зможуть на власні очі побачити, як працює креативний бізнес у тому місті, запозичити собі якісь ідеї та надихнутися на створення чогось нового і незвичайного.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Навесні у Краматорську відкриється «Арт-коворкінг: креативне підприємство для молоді»