• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Букет як настрій: молода матуся з Краматорська під час декрету відкрила власний бізнес

Кабмін збільшив максимальну суму доступних держкредитів

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Уряд вживає заходів для підтримки бізнесу в умовах карантину.


Уряд вдосконалює механізм Державної програми «Доступні кредити «5-7-9%», розширює її функціонал та коло підприємців, які зможуть нею скористатися. Задля цього Кабінет Міністрів прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку надання державної підтримки суб’єктам мікропідприємництва та малого підприємництва», передає «Бізнес-Схід».

У свою чергу, на своїй сторінці в Фейсбуці прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що максимальну суму кредиту за програмою збільшили з 1,5 млн до 2 млн гривень, дозволили кредитувати придбання комерційної нерухомості.

Нові правила дозволяють надавати кредити бізнесу, який працює за франшизою та використовувати до 25% кредитних коштів на поточні потреби — так звані обігові кошти.

Зазначається, що всі ці зміни покращать можливості малих підприємців розширити власний бізнес, а початківцям — спростять роботу з організації власної справи.

Які нові можливості передбачені:

1) Збільшення максимальної суми кредиту з 1,5 млн грн до 2 млн грн;

2) Розширення інвестиційних цілей, на які можуть бути надані кредити за цим Порядком:

- придбання нежитлової нерухомості без права передачі такої нерухомості в платне або безоплатне користування третім особам;

- придбання об’єктів права інтелектуальної власності за договорами комерційної концесії (франчайзинга), пов’язаних із реалізацією суб’єктом підприємництва інвестиційного проєкту;

- поповнення обігових коштів суб’єктів підприємництва у розмірі не більше 25% від загальної вартості інвестиційного проєкту, що фінансується за рахунок кредитних коштів;

3) Перегляд розрахунку процентної ставки за кредитом;

4) Збільшення до 35% рівня максимальної суми сплати за гарантією Фонду розвитку підприємництва з відповідним збільшенням допустимого рівня частки проблемної заборгованості за кредитами, наданими новоствореним суб’єктам підприємництва, до 25%.

У рамках заходів, покликаних запобігти поширенню коронавірусу, Кабмін, зокрема, встановлює термін, до якого суб’єкти підприємництва можуть звернутися за державною підтримкою на антикризові заходи, до 1 вересня 2020 року.

Також встановлюється максимальна сума кредиту:

- до 3 млн грн для суб’єктів підприємництва, які здійснюють господарську діяльність з виробництва лікарських засобів та/або медичних виробів та/або медичного обладнання;

- до 1 млн грн гривень, якщо кредит надається на фінансування оборотного капіталу суб’єкта підприємництва у визначених випадках.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Букет як настрій: молода матуся з Краматорська під час декрету відкрила власний бізнес