«Відбувається зовсім не те, на що очікували»: як бізнес несе збитки під час карантину

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Як працює бізнес в умовах карантину і про що хвилюються підприємці.


Президент Української асоціації виробників Олександр Громико розповів 24 каналу, як пандемія вплине на бізнес в Україні, передає «Бізнес-Схід».

За його словами, всі підприємці умов карантину дотримуються, свої заклади закрили. Однак бізнесмени розчаровані, адже «відбувається зовсім не те, на що очікували».

«Продажі і близько не окуповують все. Зараз реальні продажі – до 5%. У деяких підприємців навіть 3%», — сказав Громико. 

Він пояснив, що навіть ті ресторани, які відкрили доставку на період карантину вирішили з понеділка закритись, адже це не вигідно — замовлень дуже мало. Звісно, заклади, які з самого початку працювали на доставку — продовжуватимуть це робити. 

Громико розповів, що натомість усі виробництва працюють, однак, за чіткими правилами. Зокрема, тримати дистанцію між працівниками не менше 2 метрів. 

Парламент ухвалив закон, який скасовує єдиний соціальний внесок для бізнесу на березень та квітень. Однак Громико вважає, що така допомога від держави не є дуже великою.

«Коли ресторани і готелі просто закриваються, то, насправді, це зовсім невелика підтримка. Для великих виробництв також, адже закриті кордони. А румунські магазини, які були нашими клієнтами, відмовились від замовлень», — зазначив Олександр Громико.

Він додав, що усі бізнесмени хвилюють тільки за одне — як довго все триватиме, адже саме від цього залежить, які будуть масштаби збитків. «У всіх є відчуття, що і після 3 квітня карантин продовжать, бо кількість хворих збільшиться», — запевнив Громико.

Нагадаємо, що через пандемію коронавірусу в Україні ввели суворий карантин. Закрили ресторани, кафе, салони краси, розважальні центри та інші заклади.