• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • На території Добропілля з’явиться новий туристичний бренд “Маленька Грузія на Донеччині”

Вірус вбиває бізнес: третина українських компаній призупинила свою діяльність

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Які бізнеси найбільше постраждали від карантину.


Платформа Опендатабот опублікувала результати дослідження, як змінилося життя українського бізнесу за час карантину, передає «Бізнес — Схід».

Ресторанний бізнес — на межі

Обсяг ринку громадського харчування в Україні в 2019 році оцінювався приблизно в 50 000 закладів. Більшість з них не змогли швидко перелаштуватися на доставку або організувати продаж на винос.

За даними компанії Poster, після двох тижнів карантину 63% українських кафе, ресторанів, їдальнь припинили роботу. Таким чином, можна припустити, що зараз в країні не працюють приблизно 30 000 закладів.

Продажі закладів громадського харчування в Україні з 23 по 29 березня скоротилися, в середньому, на 73% у порівнянні з аналогічним періодом до карантину. При чому, це стосується не тільки столиці (на 78%), а й у всіх найбільших обласних центрах. Так, у Львові показник просів, в середньому, на 78%, в Харкові — на 73%, в Дніпрі — на 65%, в Одесі — на 60%.

У ресторанному бізнесі роботу втратили понад 160 тисяч осіб. Тільки у клієнтів Poster під скорочення потрапили 13 000 співробітників.

Ринок нерухомості: курс на пониження

За даними сервісу подобової оренди житла Dobovo, ціни на оренду нерухомості впали приблизно втричі.

«Якщо до пандемії у нас невелика квартира на Басейній (25 кв.м.) здавалася, в середньому, за 1200 грн на добу, то зараз ми більшість свого номерного фонду змушені були здати в довгострокову оренду за 7000-8000 грн на місяць», — повідомив співвласник компанії Partner Guest House Володимир Безлюдний.

Служби таксі заманюють знижками

Кількість замовлень, наприклад, великої служби таксі Bond впала майже в три рази, каже її засновник Петро Обухов.

«Ціни ми не змінюємо. Але зрозуміло, що націнки через велике навантаження немає, навіть навпаки — через велику кількість вільних машин автоматично включається знижка в 10%», — говорить Обухов.

Судова система — заморожена

За час карантину в Україні було перенесено понад 5000 судів.

Закон про забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусу передбачає проведення засідань онлайн. Однак поки що механіка введення цієї практики не прописана.

Зараз частину судових засідань переносять на невизначений термін, а ще частину справ пропонують розглянути без участі сторін.

Вірус вбиває бізнес

Спільнота українських підприємців разом з Ukrainian Marketing Group провели дослідження, де опитали український бізнес про їх стан на період карантину та подальші плани розвитку.

За їхніми даними, 29% українських компаній призупинили свою діяльність на період карантину, 6% повністю закрили свій бізнес.

Частина сфер бізнесу залишилася зовсім без доходів: це розважальний бізнес, транспортний бізнес.

Від скорочення до звільнення

Навіть ті бізнеси, яким вдалося не закритися, різко втрачають прибуток і скорочують штат співробітників.

За даними дослідження СУП, третина власників бізнесу (переважно мікро-), заявляють про падіння доходів на 90-100% з початку карантину. Ці ж підприємці звільнили до 50% штату співробітників.

Власники малого і середнього бізнесу кажуть про зменшення доходів на 25-50% в порівнянні з докарантинним періодом і вже звільнили від 10 до 25% працівників.

Втрати доходів великих підприємств становлять 10-25%, там прогнозується скорочення штату на 25% до кінця обмежувальних заходів.

Кількість вакантних місць теж падає.

За даними Work.ua, за два тижні загальна кількість вакансій скоротилася в 1,8 рази, а кількість нових пропозицій — у 2,5 рази. Крім того, на 25 % стало менше компаній з активними вакансіями.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • На території Добропілля з’явиться новий туристичний бренд “Маленька Грузія на Донеччині”