Світлана Коротун: «Ми вирішили допомогти медикам — вони мають бути захищені»

власне фото Світлани Коротун
власне фото Світлани Коротун

Підприємниця з Краматорська адаптувала свій бізнес під потреби сьогодення.


За сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» підприємниця з Краматорська модернізувала своє виробництво, повідомляється на сайті Проєкту, передає «Бізнес-Схід».

Світлана Коротун з 2001 року очолює швейне підприємство «Форма Центр». За цей час її бізнес постійно розвивався — Світлана отримала грант, повсякчас змінювалася під запити ринку, втілювала нові творчі ідеї. Одночасно розвивала два напрямки — робочий фірмовий одяг та весільні сукні.  

«З січня 2020 року ми відчули, що замовлень на весільні сукні стало менше, стали шити одяг для працівників підприємств. У березні повністю перейшли на пошиття захисних медичних костюмів», — говорить Світлана Коротун.

Зараз усі шість працівниць її бізнесу зайняті пошиттям захисних костюмів. Цього тижня костюми передадуть до Дитячого територіального медичного об'єднання Краматорська.

«Ми маємо замовлення від краматорського бізнесу, який прагне допомогти захистити медиків під час пандемії коронавірусу. Зараз дошиваємо костюми, вони багаторазові. Це халат, бахіли та шолом. Тканина, з якої шиються захисні костюми, витримує обробку в автоклаві. Якщо це потрібно зараз, ми готові це шити. Вважаю, наша головна перевага — у можливості швидко переналаштуватися з одного продукту на інший», - каже Світлана.

Замовлення на медичні костюми у березні зробила краматорська ІТ-компанія «QuartSoft».

«Ми вирішили допомогти медикам, адже зараз на них найбільше навантаження, і вони мають бути захищені. Ми придбали спеціальну тканину і шукали підприємців, які зможуть виконати наше замовлення. Світлана Коротун відгукнулася – виконання нашого замовлення вона поставила в першу чергу. 160 захисних костюмів, що будуть пошиті, ми безкоштовно передамо в інфекційний стаціонар та відділення інтенсивної терапії Дитячого територіального медичного об'єднання», — розповіла помічниця керівника компанії «QuartSoft» Юлія Володченко.

Також Світлана скооперувалася з іншими швейниками Донеччини — у її цеху працівниці робили розкрій тканини на маски і віддавали іншим виробникам, щоб пришвидшити процес. Зараз п’ять виробників скооперували свої дії для спільної роботи.

«Актуальність кооперації ми розуміли і до цього, але цей карантин і важкі часи підштовхнули нас. Ми робили розкрій на машині і розсилали нашим колегам в їхні цехи. Ми дуже розрізнені, а щоб розвиватися і вижити, потрібно гуртуватися», — говорить жінка.

Крім пошиття костюмів та масок, підприємство Світлани Коротун шиє корпоративний одяг для підприємств регіону з логотипами. У такий спосіб долучаючись до формування корпоративної культури бізнесу.

Зараз підприємниця подала до Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» грантову заявку на нове програмне забезпечення і модернізацію виробництва. Планує, що нове обладнання дозволить збільшити її потужності та зменшити витрати і собівартість продукції. А відтак швейний кластер Донеччини стане більш конкурентоспроможним на ринку України.