• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Коли ФОПи-єдинники повинні застосовувати касові апарати: роз'яснення від податківців

Текстильний кластер Донеччини виготовить 8000 захисних костюмів для лікарень Краматорська

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Швейні підприємства Донеччини беруть участь у благодійному проєкті.


Замовлення на 8000 захисних медичних комплектів виконує текстильний кластер Донеччини. Про благодійний проєкт журналістці «Бізнес-Схід» розповіла керівниця кластеру Анна Петриченко.

Текстильний кластер Донеччини зараз залучений до великого благодійного проєкту.  Одна з громадських організацій вийшла до них з ініціативою пошити захисні костюми для медиків. У комплект буде входити: халат, капюшон на зав'язках і великі бахіли. Через те, що обсяг основних замовлень швейної продукції впав через ситуацію, що склалася, порадившись, представники кластеру вирішили з радістю взяти участь в даному проєкті.

«Нам замовили близько 8000 комплектів, — говорить керівниця кластеру Анна Петриченко. — Наші потужності дозволяють виконати це замовлення в найкоротші терміни. На виготовлення нам дали два тижні. Кілька підприємств спільними силами вже реалізовують даний проєкт. В цьому і полягає принцип кооперації».

У проєкт залучені 6 підприємств з Донецької та Луганської області. Покровські підприємці: ФОП Сушко, ФОП Ігнатенко, фабрика «Веселка», з Краматорська — ФОП Петриченко,
з Луганської області — ФОП Вінокурова, ФОП Онуфрієнко.

«Зараз у нас на двох підприємствах йде крій, там є потужності та є спеціальне обладнання, яке дозволяє кроїти великими партіями й в короткі терміни, — говорить Анна. — І 5 підприємств вже безпосередньо займаються пошиттям. Громадська організація забезпечила нас необхідною тканиною та оплачує роботу нашим майстрам. Ми беремо на себе логістику, тобто за наш кошт здійснюються всі перевезення».

Далі захисні комплекти передадуть в лікарні Краматорська. В першу чергу це будуть медичні заклади першої та другої ланки.

«У цей складний кризовий час наш кластер об'єднався в загальні зусилля, — каже Анна Петриченко. — Це яскравий приклад взаємодії, про який ми мріяли, коли створювали кластер. Тобто виконувати великі замовлення спільно. Адже не у всіх є розкроєні потужності, які можуть видавати такий обсяг. А от у випадку, коли потрібно швидко виконати замовлення, необхідна подібна кооперація підприємців».

Керівниця текстильного кластеру Донеччини зазначає, що під час карантину перед швейними підприємствами постає багато труднощів.

«Перша проблема — це звичайно ж зниження споживання. І внаслідок цього — зменшення замовлень, — розповідає Анна. — Основні замовлення і виробництво майже у всіх просіло. Оскільки всі на карантині, закриті магазини. Кількість постачальників також зменшилася. Відчувається дефіцитний попит та фурнітуру і комплектуючі. Наприклад, гумки для захисних масок і тканину для медичних костюмів. Склади зараз порожні, чекаємо нових поставок. Зв'язуємося зі знайомими постачальниками, вибираємо у них останній товар. Багато постачальників в рази збільшили ціни. Ті, хто працює із зарубіжними  підприємствами по давальницькій схемі, у нас є і такі в кластері, зараз доопрацьовують контракти. Завантаженість є, але невелика. Але радує, що процес йде. На майбутнє поки з новими замовленнями важкувато прогнозувати».

Анна Петриченко так само говорить і про складнощі оренди, з якими зіткнулися не тільки швейні підприємства Донеччини, а й по всій Україні: «Оренду приміщень  нам ніхто не зменшує, умови так само не переглядають. Єдине, на що йдуть деякі орендарі — це  розстрочка. Але більшості підприємствам це не підходить». 

Багато швейних підприємств досить швидко переорієнтували свої потужності на пошив масок і різні види захисних костюмів.

«У зв'язку зі складною ситуацією із засобами захисту проти пандемії, процес з пошиття масок налагодили дуже швидко, — каже керівниця кластеру. — По захисним костюмам знадобилося кілька днів. Розклали підприємства по технічним можливостям та по технологічному процесу. Для нас головне, щоб було замовлення, а ми вже підлаштуємося і виконаємо якісно і у потрібні терміни. І в цьому, звичайно, великий  плюс малого бізнесу. В тому, що він мобільний». 

Анна Петриченко впевнена, що в будь-якій складній ситуації згуртувавшись можна знайти вихід. І тільки спільно, командною роботою можна пережити цей непростий час.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Коли ФОПи-єдинники повинні застосовувати касові апарати: роз'яснення від податківців