• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Підприємці Донеччини мають можливість здійснити торгову місію до Ізраїлю

Після закінчення карантину салони краси Донеччини очікують бум клієнтів

особисте фото Анни Нечепуренко
особисте фото Анни Нечепуренко

Найшвидше відновитися після обмежень карантину зможуть підприємці, які займаються б’юті-індустрією.


Косметологи, перукарі, майстри манікюру наразі вимушені не працювати в очікуванні закінчення карантину. Як цей бізнес Донеччини буде відновлюватися після завершення обмежень, дізнавалася журналістка «Бізнес-Схід».

Салони краси та косметологічні студії, як правило, мають записи на відвідування на місяці вперед. Але зараз всі вдома на карантині. Щоб не втратити клієнтів, винахідливі підприємці перевели спілкування з ними в онлайн-режим. Вибирають цікаву тему, яка стосується сфери краси, та в месенджерах обговорюють її. Крім того, активно вивчають нові продукти постачальників і стежать за тенденціями.

«Ми дуже чекаємо на завершення карантину, — зазначає Наталя Папаїка, власниця косметологічної студії у Покровську. — Сподіваємося, що наші клієнти до нас повернуться. Одне побоювання — чи будуть у них кошти на бажані процедури. В будь-якому випадку ми готові на всі 100%. Намагаємося завжди підтримувати з нашими клієнтами дружні стосунки, навіть під час карантину».

Саме на карантині у підприємців з'явився час на власну освіту. Поки салони не працюють і не мають черги клієнтів, є можливості підвищити свою майстерність.

«Зараз переживаємо складний період, але впевненні, що скоро все налагодиться і ми повернемось до улюбленої роботи, — розповідає Ганна, перукар-підприємниця з Покровська. — Дуже чекаємо всіх наших клієнтів. Під час карантину я багато навчаюся онлайн у відомих майстрів, дивлюся майстер-класи, вивчаю нові продукти постачальників і стежу за новими тенденціями. Вільного часу багато, тому використовую його з користю».

Власниця родинної студії краси у Краматорську Анна Нечепуренко вважає, що вже зараз треба думати, як після виходу з карантину залучити нових клієнтів і відновити бізнес. І дуже важливо не втратити постійних відвідувачів.

«Зараз я активну підтримую зв’язок зі своїми клієнтами через соціальні мережі: консультую, даю корисні поради, — розповідає Анна. — Після виходу з карантину в нашій студії будуть різноманітні акції для різної вікової категорії наших відвідувачів. Зараз до мене звертаються постійні клієнти з проханням прийти на стрижку чи фарбування волосся. Я їм відповідаю: якщо у вас є 30 тисяч гривень на штраф, то приходьте. А якщо серйозно, то я намагаюся пояснити їм, що не буду порушувати умови карантину».

Майже всі працівники салонів краси зізнаються, що зараз відчувають велике бажання клієнтів прийти на стрижку або якусь процедуру краси, але майстри вимушені відмовляти.

Звичайно бізнес втрачає прибуток. Але б’юті-індустрія, напевно, швидше за інших відновиться після карантину, тому що з першого дня відкриття салонів клієнти повернуться до неї. Значно важче буде відновлювати після карантину бізнес з інших сфер життя.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Підприємці Донеччини мають можливість здійснити торгову місію до Ізраїлю