• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Підприємці Донеччини мають можливість здійснити торгову місію до Ізраїлю

«Карантин дав нам нових клієнтів та нові цілі», — сировари з Бердянська

фото: Бізнес - Схід
фото: Бізнес - Схід

Родина сироварів з Бердянська успішно працює під час карантину.


Підприємці Східної України, які виготовляють крафтову продукцію, розповіли журналістам «Бізнес-Схід» як вони працюють під час карантину.  Своїм позитивним настроєм та планами на майбутнє ділилася родина сироварів Лубенських з Бердянська.

Альона та Юрій Лубенські займаються виробництвом крафтових сирів не так давно. Але свою справу роблять з душею, докладаючи всі сили та можливості. За невеликий період у них з’явилися постійні клієнти й в товаристві крафтових виробників вони дуже відомі.

Підприємці зазначають, що карантин — це випробування на міцність для всього бізнесу. І після нього виживе найсильніший. Тому сировари активно працюють та рухаються вперед. В соціальних мережах активно спілкуються з клієнтами та з іншими крафтовиками, під час карантину запровадили ряд конкурсів для потенційних та постійних клієнтів.

«Ми не переймаємось негативом, а намагаємось впровадити нові ідеї. Людям дуже приємно отримувати позитивні емоції в цей складний період. У своїх повідомленнях нам дякують за якісну продукцію, — розповідає Альона. — Можемо сказати, що клієнтів в нас додалося. З нашими друзями-підприємцями, які займаються спеціями, українськими томатами та іншими виробами, розігруємо подарункові набори. Формуємо нашу продукцію у яскраву красиву коробку, фотографуємо та розігруємо на різноманітних конкурсах в соціальних мережах. Хоча наша продукція не з дешевих, але такий рекламний хід дуже дієвий. На такі подарункові набори витрачаємо приблизно тисячі дві, а отримуємо нових клієнтів із замовленнями в рази більше. Вже розіграли понад 5 таких наборів».

Підприємці дотримуються усіх санітарних норм у своєму виробництві. Додатково облаштували окреме приміщення, де вони переодягаються перш ніж розпочати роботу. Молоко закуповують тільки після проведення всіх аналізів. Здійснилася їх мрія — вже під час карантину сировари придбали велику холодильну камеру, яка до карантину коштувала у 1,5 рази дорожче.

Крім того, родина Лубенських хоче допомогти усім малим підприємцям-сироварам. Для цього разом з юристами розробляють законопроєкт до Верховної ради, щодо узаконення нормативів для крафтових виробників з малим об’ємом молока. Бо наразі всі працюють по нормативам для великих сироварень.

Також родина веде активну роботу по реєстрації власної торгової марки «Сироварня на вогні. Formaggio».

«За останні пів року я два рази була в Іспанії, — каже підприємниця. — Переймала досвід іспанських сироварів. Мені сподобалася їх корпоративна робота. Вони об’єднуються у так звані кластери та допомагають один одному. Один з іспанських виробників поділився зі мною авторським рецептом сиру «Вузлик», зараз опановую його. Має красивий вигляд та чудовий смак».

Родина Лубенських радить всім крафтовим виробникам не боятися ризикувати у цей складний період. Впроваджувати різні «фішечки» з покупцями. Нарощувати своє виробництво, а сироварам — робити велику закладку сиру. Карантин скоро закінчиться, а продукція буде вже готова для нових клієнтів.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Підприємці Донеччини мають можливість здійснити торгову місію до Ізраїлю