• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Які зміни чекають на ФОП у 2020 році: податки, РРО, ліміти та спрощене кредитування

Експерти радять аграріям імпортувати не сировину, а готові продукти

фото з выдкритих джерел
фото з выдкритих джерел

Які аграрні галузі виграють від коронавірусної кризи.


Криза, пов'язана з коронавірусом, для українських аграріїв має і плюси, і мінуси. Виробники і експортери сировини виграють, а галузі з високим ступенем переробки — м'ясна, молочна, плодоовочева та кондитерська — постраждають, пише Сегодня.

«Згадані галузі дають найбільше робочих місць, — зазначає економіст з Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН Андрій Ярмак. — Зниження виробництва в них буде відчутним не так для експорту, як для прибутків жителів маленьких містечок і сіл України. А ось наші зернова і масложирова галузі виграють від того, що у світі виникне нестача продовольства. Попит на їхню продукцію зросте через падіння попиту на продукти з високою доданою вартістю. Бо зерно і масло – базові й дешеві продукти, які потрібні завжди».

Але імпортувати треба не сировину, а готові продукти, радять експерти.

«Пора поступово переходити від імпорту зерна до постачання готового продукту. Причому наш перспективний ринок — це не Європа, де своїх продуктів було і буде досить, незважаючи на кризу, а країни Азії та Африки. Навіть арифметика говорить на користь цього напрямку: в Європі проживає 10% населення планети, в Африці — 17%, в Азії — 59%», — зауважує член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Аби агросектор почав нормально працювати, потрібно відновити рух громадського транспорту.

«Ланцюжок простий: агросектор — торгівля — транспорт — промисловість. Тоді економіка почне поступово відновлюватися. Одне створене робоче місце в селі дає 10 робочих місць у місті — це водії, вантажники, логісти, маркетологи, економісти тощо», — каже президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Які зміни чекають на ФОП у 2020 році: податки, РРО, ліміти та спрощене кредитування