• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Маріупольські підприємці отримають по 250 тис. грн грантової підтримки від міста

Ганна Ощепкова: «Працюємо згідно з карантинними вимогами та чекаємо відвідувачів»

фото: Ганна Ощепкова
фото: Ганна Ощепкова

Як підприємці Донеччини виходять з карантину: труднощі та сподівання.


Ганна Ощепкова, власниця «Кафе на Триумфальной» у Краматорську, розповіла редакції «Бізнес-Схід», як її заклад виходить з карантину.

За три місяці роботи кафе Ганни вже мало своїх постійних клієнтів та гарну репутацію: відкрився заклад у грудні 2019 року. Весь персонал перебував у безкоштовних відпустках під час карантину. З початком роботи вийшли всі працівники, але поки що не на повну зміну, бо не мають достатнього уторгування з продажу.

«Ми, звичайно, дуже щасливі, що дозволили нам працювати. Перша задача зараз — облаштувати літній майданчик. Адже інформацію про такий дозвіл роботи отримали напередодні карантинних пом’якшень. Тому часу на підготовку було замало. Ми вже замовили необхідні меблі, встановлюємо сонцезахисний піддашок, вазони під квіти. Наш заклад не був пристосований під видачу, тому одразу зробили стійку. І, звичайно, працюємо згідно з усіма санітарними вимогами».

Власниця кафе зазначає, що взяли ще двох працівників, для зручності та швидкості обслуговування клієнтів.

«Задача друга — залучати нових відвідувачів. У нашому кафе найсмачніша кава та широкий вибір солодощів. Ми маємо власну кухню, на якій працюють два кухарі. Саме вони виготовляють різноманітні десерти та випічку. Наразі плануємо розширювати асортимент продукції. Бо вибір солодких десертів у нас великий, плануємо запустити не солодке меню. Окрім вафель, будемо випікати профітролі з солоною начинкою. А також активно готуємо літні десерти, морозиво на основі кави та різних сиропів».

Ганна Ощепкова зазначає, що карантин дуже тяжко відбився на підприємцях, які недавно відкрили свою справу і на тих, хто не мав так званої «захисної фінансової подушки». На початку березня всім підприємцям прийшлося здійснювати грошові виплати: податки, заробітну плату, оренду. Тому запустити бізнес зараз дуже важко.

Але Ганна має сподівання на те, що все стабілізується, і бізнес кожного піде вгору.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Маріупольські підприємці отримають по 250 тис. грн грантової підтримки від міста