Переселенка розвиває у Краматорську власну швейну справу

Фото: Алла Внукова.
Фото: Алла Внукова.

Карантинні заходи обмежили торгівлю у крамниці, але дали зрозуміти, що варто продавати онлайн.


За сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» Алла Внукова отримала грантову підтримку, передає «Бізнес-Схід».

У 2013 році Алла Внукова зареєструвалася у Горлівці як підприємниця і почала виготовляти робочий спеціалізований одяг. Через початок бойових дій навесні 2014 року її родина переїхала до села Лозове Лиманського району Донецької області. На той момент жінка мала небагато обладнання, оскільки розкроєні вироби віддавала іншим виробникам на пошив.

Разом із сестрою Ольгою Алла почала думати, що робити далі. Увесь час дистанційно навчалася — як розвивати бізнес, продавати онлайн.

У 2015 році вирішила заново збирати команду, зняла в оренду приміщення в Краматорську. У 2018 році Данська рада у справах біженців допомогла з обладнанням.

«Ми отримали три швейні машини і два оверлоки, взяли на роботу двох людей — так почала набиратися команда. Це було дуже важливо, адже раніше ми віддавали на пошив — нам часто змінювали терміни виготовлення, це було незручно. Зараз ми самі повністю відповідаємо за процес виготовлення — і за якість, і за терміни», — каже підприємниця.

За сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» Алла Внукова отримала грантову підтримку. У лютому 2020 року на її виробництві додалися вишивальна і петельна машини вартістю 135 тисяч гривень.

«До нас почали звертатися клієнти з проханням нанести вишивку на одяг — імена, логотипи фірм. Зараз багато хто зацікавлений у брендуванні своєї компанії. Але ми не могли виконати ці замовлення, віддавали їх на аутсорсинг, це забирало час і гроші. Зараз завдяки гранту ми отримали таку машину, після завершення карантину будемо налагоджувати її і зможемо виконувати замовлення на своєму виробництві», — розповіла підприємниця.

Зараз на підприємстві готуються до фотосесії, адже карантинні заходи обмежили торгівлю у крамниці, але дали зрозуміти, що варто продавати онлайн. Для цього створюють групи у соціальних мережах.

«Нас знають замовники Донецької, Луганської і Харківської областей, але ми хочемо вийти на інші ринки України. Для цього потрібно розвивати сайт, зробити фотосесію своїх виробів і налагоджувати нові контакти», — ділиться планами Алла Внукова.

На підприємстві зараз сім працівників. Шиють медичні костюми і халати для працівників аптек, клінік, фірмовий одяг для працівників кафе, ресторанів, готелів, клінінгових компаній. У березні та квітні, крім основної продукції, шили маски, адже побачили попит на ринку на цей вид товарів.

Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії «Схід економічних можливостей».