• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • При поповненні картки на суму понад 5 тис. грн треба буде доводити законність цих коштів

Держава контролюватиме ціни: перелік продуктів та товарів

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Магазини штрафуватимуть за підняття цін на соціально значущі товари.


В Україні набула чинності постанова Кабінету міністрів, яка вводить державне регулювання цін на соціально значимі продукти, засоби захисту, антисептики і фармпрепарати, повідомляє «Бізнес-Схід» з посиланням на gazeta.ua.

Регулювання буде здійснюватися шляхом декларування зміни роздрібних цін на дані товари. У перелік соціально значущих продуктів увійшли: вода мінеральна без газу, птиця (тушка куряча), яйця курячі категорії С1, хліб житньо-пшеничний, молоко пастеризоване жирністю 2,5% (в плівці), крупа гречана, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого сорту, масло вершкове жирністю 72,5%, макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з пшеничного борошна вищого сорту).

Крім того, до переліку увійшли антисептики та дезінфікуючі засоби - хлоргексидин, етанол, повідон йоду, засіб на спиртовій основі для протирання рук, хлоровмісні та інші препарати для дезінфекції поверхонь, хлороксиленол; кишеньковий спиртомісткий антисептик для рук; дезінфікуючі засоби для обробки рук і шкіри, а також поверхонь; миючо-дезінфікуючі засоби для прання, інструментів та обладнання.

Також до переліку товарів, що підлягають держрегулюванню, включені двадцять найменувань засобів індивідуального захисту, серед яких медичні маски, рукавиці, костюми, захисні окуляри, респіратори FFP2 і FFP3, бахіли, фільтри для масок і так далі. Декларація застосовується в разі, якщо ціни на зазначені товари змінилися на 15% та більше протягом місяця до початку дії прийнятої постанови, на 10-15% – за два тижні до початку дії, на 5-10% – за три дні до початку дії ініціативи уряду.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • При поповненні картки на суму понад 5 тис. грн треба буде доводити законність цих коштів