Програма «5-7-9%» не запрацювала на повну потужність

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Міністр економіки Ігор Петрашко, заявив, що банки не хочуть брати на себе ризики, пов’язані з програмою кредитування.


Держпрограма кредитування «5-7-9%», де-факто, не запрацювала на повну потужність — банки не хочуть брати на себе ризики видачі коштів. Про це в інтерв'ю liga.net заявив міністр економіки Ігор Петрашко, передає «Бізнес-Схід».

«На жаль, програма, де-факто, не запрацювала на повну потужність. До поновлення програми, за 3 місяці всіма банками-партнерами програми „Доступні кредити 5-7-9%“ видано 451 кредит на загальну суму 276 млн грн. Це дуже мало. І ми розуміємо, що вона не буде працювати зараз, тому що банки не хочуть брати на себе ризики видачі коштів. Тому портфельні гарантії можуть стати двигуном кредитування», — підкреслив він.

За його словами, наразі за програмою 5-7-9 підприємцям, які мають кредит у банку, і чий бізнес має оборот до 10 млн євро, держава компенсує погашення відсотків протягом одного року.

У бюджеті під цей напрямок виділено 4 млрд гривень.

За словами Ігоря Петрішка, Уряд працює над іншими програмами, які хоче запустити, щоб дати доступні кредити для підприємців.

Петрашко заявив, що один із напрямків — доступ до портфельним гарантій для банків, це питання зараз знаходиться на розгляді у Верховній Раді.

«Це потрібно для того, щоб кредитувати пріоритетні сектори економіки, підсилювати певні галузі, які страждають від тієї чи іншої кризи. Якщо це буде проголосовано, у нас з'явиться новий інструмент, і ми будемо частково брати на себе ризики разом з банками по пулу кредитів для різних галузей», — розповів міністр.