Підприємці Донеччини розповідають, як працюють в умовах карантину

фото-калаж: Бізнес - Схід
фото-калаж: Бізнес - Схід

«Бізнес за закритими дверима»: як підприємці Донеччини переживають карантинні обмеження.


Дружківський центр зайнятості в рамках проєкту «Бізнес за закритими дверима» розповідає про те, що переживають власники бізнесу або керівники установ під час пандемії, передає «Бізнес-Схід».

Вихід на міжнародні ринки та онлайн-спілкування з клієнтами: як бізнес Донеччини переживає карантинні обмеження.

Наталя Держипільська (Кічко), засновниця бренду DENATA TOYS, м. Дружківка

«Моя улюблена справа — це ляльковий світ, де народжуються авторські іграшки ручної роботи. У 2015 році я отримала грант, за ці гроші купила обладнання і почала шити іграшки. Згодом захистила бізнес-проєкт, отримала одноразову допомогу від міського центру зайнятості і відкрила власну студію «Авторські іграшки ручної роботи Denata_toys_studio».

Карантин торкнувся і нашого підприємства: кількість замовлень різко зменшилася, але опускати руки ми не стали. Це стало новою можливістю зайнятися саморозвитком: я пройшла декілька майстер-класів, багато чому навчилася і виросла в якості своїх робіт.

Свої вироби вже виставляю на торговельну платформу Etsy. Закордонні замовники також знаходять мене через Instagram. Відправляю іграшки в США, Австрію, Італію та Польщу.

Карантин змусив задуматися над необхідністю мати запасний план в разі таких екстрених ситуацій, тому що в цей раз ми виявилися не готовими до фінансових труднощів. Але зупинятися не стали. Робимо те, що і робили, займаємося улюбленою справою і будуємо плани на перспективу».

Ольга Решетар, засновниця студії шоколаду Merci, м. Дружківка

«Створити студію шоколаду у нашому місті — це мрія, яка збулася зовсім нещодавно. Дуже хотілося зробити яскраве відкриття. Але зараз у реаліях карантину ми, на жаль, не маємо можливості відчинити двері для відвідування згідно з вимогами місцевої влади. Тому працюємо на замовлення. Настрій у нас максимально позитивний, і ми впевнені, що зовсім скоро побачимося і будемо продовжувати розвивати свою мрію разом з вами, нашими улюбленими клієнтами».

Оксана Деркач, засновниця і керівниця фітнес-студії «Мілітарі»

«Я завжди любила танцювати і мріяла стати хореографом. Освіту отримала юридичну і зрозуміла, що вона мені не до вподоби. І тут корективи дуже жорстко внесло життя. Вірніше, автомобільна аварія, в якій я отримала травму спини. Про танці довелося забути. Під час довгих місяців реабілітації і переосмислення пріоритетів сформувалося нове рішення.
Наразі я фітнес-тренер і пишаюся своєю професією. Студію «Мілітарі» започаткувала і відкрила за допомогою Дружківського міського центру зайнятості в листопаді 2019 року. В моїй команді 180 учасників, і всі вони, як і я, живуть спортом і підтримують здоровий спосіб життя. Моя команда #армиядеркач – моє відображення і мій головний успіх.

Я веду декілька направлень, в тому числі реабілітаційне Dynamic postural, яким володіють не всі тренери в Україні і за допомогою якого вдається допомагати людям із захворюваннями або травмами спини. В цьому мені сприяють сторінка та група в Instagram, завдяки чому ми не припинили тренування під час карантину і активно спілкувалися онлайн. Також на платформі ZOOM проводжу індивідуальні тренування.
Звісно, всі ми чекаємо виходу з карантину, вільного спілкування, спільних занять, позитивних емоцій. У посиланні на мій профіль в Instagram є слово «run» — «біг». Це те, чим я дихаю. У одному з півмарафонів на дистанцію 21,1 км мені вдалося зайняти перше місце. Таких досягнень, впевнена, буде ще багато. Бажаю всім здоров’я і приєднуйтесь до нашої команди!».