Розвиток туристичного бізнесу Донеччини: нові проєкти та грантова підтримка

фото-колаж
фото-колаж "Бізнес - Схід"

Які перспективи розвитку у сфері туризму чекають на підприємців.


Сьогодні за підтримки Донецької торгово-промислової палати відбулося V засідання Комітету з підприємництва  сфері туризму, курортно-рекреаційної, ресторанної та готельної діяльності, повідомляє «Бізнес - Схід».

Розглядали важливі питання: про проєкти, спрямовані на розвиток туристичної галузі в Донецькому регіоні та про грантову допомогу у «секторі гостинності» від програми відновлення та розбудови миру ООН.

Аліна Певна, в.о. начальника управління культури  і туризму Донецької облдержадміністрації анонсувала великий проєкт міжрегіональної співпраці «Амальгама ID» між Донеччиною та Івано-Франківщиною, до якого безпосередньо долучаться підприємці Донеччини.

«Управління культури розробило проєкт, який направлений на “зшивання країни зі Сходу до Заходу”. Це внутрішній обмінний туризм, який буде діяти на розвиток туристичної Донеччини, а також на співпрацю з туристичним бізнесом. Мета проєкту — популяризація туристичних перлин кожної території Донецької області. У реалізації даного проєкту ми сподіваємося на співпрацю з ФОПами, які є складовою туристичних маршрутів, це дасть їм можливість заробляти на туристичній галузі».

Валентина Лимаренко, голова Комітету з підприємництва в сфері туризму, курортно-рекреаційної, ресторанної та готельної діяльності Донецької ТПП, зазначила, що до реалізації цього проєкту будуть долучати місцевих підприємців, які розвивають туристичну галузь Донеччини.

«Ми звернемо особливу увагу на підприємців, які виготовляють крафтову продукцію, сувенірні вироби, розвивають зелений туризм. У них буде можливість представити свою продукцію туристам в межах даного проєкту».

Про грантову програму від ПРООН на реалізацію туристичних проєктів у «Секторі гостинності» докладно розповів Володимир Лященко, координатор програми «Економічне відродження і відновлення важливої інфраструктури Донбасу» Програми ООН в Україні.

«Нещодавно в нас закінчився прийом заявок на грантовий конкурс, і “Сектор гостинності” є чемпіоном за кількістю поданих заявок. Після оцінки наших експертів буде надана грантова підтримка, яка допоможе і стане стартом діяльності для деяких підприємців, які подавали свої бізнес-плани на розширення свого бізнесу, а також для молодих підприємців, які до цього не займалися підприємницькою діяльністю».

Володимир Лященко зазначив, що одна з основних цілей — допомогти об’єднанням, бізнес-асоціаціям, кластерам для того, щоб вони змогли зміцнити свою спроможність. Також було проанонсовано грантовий конкурс для бізнес-спільноти Донецької, Луганської області та Азовського напрямку.

Сума гранту, яка передбачається — від 5 до 25 тисяч доларів, які будуть направлені на розробку та допомогу в забезпеченні та ефективності бізнес-проєктів. Тому програма ООН чекає на нові цікаві ідеї, які захочеться підтримати.