Третина малого бізнесу втратила більше 50% доходів на карантині

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Опубліковані підсумки опитування Європейської Бізнес Асоціації.


За результатами опитування, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією, третина підприємців, а саме 33% повідомляють про 50-75% втрат від доходів.

Також підприємства повідомляють про значне зростання дебіторської заборгованості. Ще 44% зазнали до 50% втрат від доходів, а 7% підприємств розглядають варіант закриття.

І тільки у 14% не відбулося жодних змін у роботі або ж навіть зріс дохід.

Щоб досягнути докарантинних темпів розвитку, 38% підприємців знадобиться один рік, 25% — два та більше роки, 19% — близько шести місяців. Тільки 3% повідомили, що рівень розвитку їхнього бізнесу не змінився.

Допомогти у відновленні компаніям можуть такі заходи підтримки від держави: зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, надання більш дешевого кредитного ресурсу та скасування штрафних санкцій за податкові порушення до кінця року.

Більшості компаній, а саме 48% вдалося зберегти заробітну плату персоналу у незмінному вигляді, тоді як 29% були змушені скоротити розмір оплати праці, а ще 19% — відправити працівників у неоплачувану відпустку. Зберегти персонал компанії у незмінному складі змогли 59% підприємств. Ще 33% компаній торкнулося скорочення, а от 6% навіть зараз шукають нових працівників.

Бізнес готовий повертатися до роботи — 54% компаній відновлять свою офлайн діяльність протягом травня-червня. Водночас 60% підприємців розглядають можливість повного чи часткового переходу на віддалений режим роботи. Окрім гнучкості в роботі, це ще й спосіб скоротити витрати на оренду офісу.