Втекти від війни та заснувати бізнес: історія переселенки Лариси Ширяєвої

фото: EU NEIGHBOURS east
фото: EU NEIGHBOURS east

Після початку бойових дій переселенка пройшла шлях від фінансового директора до лікаря-дієтолога.


З якими труднощами зіткнулися люди, які змушені були покинути рідний дім через бойові дії, де вони знайшли сили відкрити власну справу та як їм допоміг ЄС, ділиться сайт EU NEIGHBOURS east,  передає «Бізнес-Схід».

У Луганську Лариса Ширяєва була фінансовим директором у будівельній компанії. Покинула місто у червні 2014 року. До Києва переїхала разом з компанією, тож робота була одразу. Тоді й замислилася про власну справу: «Коли пішла у декрет, якось переосмислила життя».

Жінка шукала для малюка натуральні продукти й зрозуміла, що їх катма. Тож Лариса вирішила зайнятися випічкою дієтичного печива.

«Насправді я печу домашнє печиво та інші дієтичні солодощі все життя, люблю це. Просто ніколи не наважувалася кинути постійну роботу та зайнятися цим серйозно», — каже вона.

Близько року жінка займалася випічкою й в цей час дізналася про можливість отримати грант. Спочатку за фінансовою допомогою звернувся чоловік Лариси — також підприємець. Оскільки Лариса працювала фінансовим директором, допомогла йому розробити бізнес-план та пояснила, як захистити проєкт.

«Чоловік виграв. Тож це дало мені поштовх й самій податися та розвинути своє захоплення до маленького бізнесу,  — згадує Лариса. — Я пекла печиво навіть зі зламаною рукою, чи не щодня вигадувала нові рецепти. Виграла грант від ЄС на 18 тис. грн, закупила обладнання, натуральні інгредієнти».

За словами жінки, клієнтів тоді вистачало  — в основному, це були молоді матусі.

«Печиво дієтичне, тож без шкоди для фігури та здоров'я. Але мені бракувало знань саме в дієтології, щоб довести своїм клієнтам, що це безпечно саме з медичної точки зору. Тому вирішила навчатися дієтології вже на професійному рівні»,  — розказує жінка.

Саме тоді «підвернулися» хороші курси й гроші, які жінці вдалося накопичити завдяки продажу печива, вона вклала у навчання.

«За ці піврічні курси мене настільки захопила дієтологія, що я вирішила зосередитися лише на ній. Вже 2,5 роки я працюю лікарем-дієтологом».

Зараз у жінки вже є своєрідна база клієнтів, вона працює з молодими матусями, допомагає розробляти дієти для діток та дорослих: «Часто буває, що приїжджаю до клієнтів додому, оскільки відразу показую комплекси вправ, які допоможуть схуднути. Попереджаю, що зміни можливі лише, якщо робити все в комплексі».