• You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Олеся Ізуіта: “У моєму центрі з’явилося місце для молоді, де вони могли збиратися та генерувати ідеї”

Перехід на єдиний податок: підприємці мають подати заяву до 15 червня

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Підприємцям, які вирішили перейти на сплату єдиного податку, до 15 червня необхідно подати відповідну заяву.


Підприємці, які вирішили перейти на сплату єдиного податку з III кварталу 2020 року, мають не пізніше ніж 15 червня подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує рокові переходу на спрощену систему оподаткування.

Загальносистемник може перейти на спрощену систему, якщо дотримається таких умов:

у нього немає податкового боргу на день подання заяви (пп. 291.5.8 ст. 291 ПКУ). Утім не вважаються податковим боргом суми узгоджених податкових зобов'язань, термін сплати яких не настав;

2) якщо протягом календарного року, що передує періодові переходу на єдиний податок, він дотримувався вимог п. 291.4 ст. 291 ПКУ, тобто умов праці залежно від обраної групи (пп. 298.1.4 ст. 298 ПКУ).

Нагадаємо, що ставки єдиного податку для спрощенців першої та другої групи затверджуються рішеннями місцевих рад залежно від видів діяльності. Проте для першої групи вони не можуть перевищувати 10% розміру ПМ для працездатних осіб, установленого на 1 січня звітного року, а для другої групи – 20% МЗП, установленої на 1 січня звітного року (ст. 293 ПКУ).

Отже, максимальні ставки єдиного податку становлять:

– для першої групи – 210,20 грн;

– для другої групи – 944,60 грн.

Ставки податку для третьої групи не змінилися (5% або 3% + ПДВ). На них не впливають ні розміри МЗП та ПМ, ні рішення місцевих рад.

Залишилася незмінною й ставка єдиного податку з доходу, отриманого з порушенням умов застосування спрощеної системи – 15%. Вона застосовується до:

– суми перевищення дозволеного обсягу доходу для обраної групи;

– доходу єдинників першої та другої групи від виду діяльності, не зазначеного в реєстрі єдинників або забороненого для цієї групи;

– доходу, отриманого під час застосування негрошових форм розрахунків;

– доходу, отриманого від забороненого для єдинників виду діяльності.

  • You are here:
  • Бізнес-Схід
  • Новини
  • Олеся Ізуіта: “У моєму центрі з’явилося місце для молоді, де вони могли збиратися та генерувати ідеї”