Кав'ярня плюс Центр підтримки: на Донеччині ветерани АТО запустили свій бізнес

фото: Центр
фото: Центр "Поруч"

Ветерани АТО знайомлять краматорчан зі світом якісного кавового напою з різноманітних куточків планети.


Як ветеранська спільнота об’єдналася та створила Центр підтримки і власну кав’ярню, дізнавалася у Володимира Бабича журналістка «Бізнес-Схід».

У 2015 році, після демобілізації та спільно з активними ветеранами Володимир Бабич створив громадську організацію «Союз ветеранів АТО Донеччини» в Краматорську. Одним із головних завдань було створити ветеранський центр. І вже у 2016 році запустили Центр підтримки ветеранів та їх сімей «Поруч».

У ветеранському об'єднанні понад 80 учасників-ветеранів АТО. Після запуску Центру дуже гостро постало питання про його фінансування. Ветерани розуміли, що потрібна фінансова платформа для його діяльності. Так з'явилася ідея відкриття кав'ярні, якою керує Володимир.

«У нас був грантовий проєкт «Підтримка населенню, яке постраждало від конфлікту на Сході країни» спільно з громадською організацією. Після того як він закінчився у 2017 році, ми зіткнулися з проблемою оплати оренди приміщення, — розповідає Володимир. — У цьому будинку ми намагалися налагодити продаж кави, навіть закупили кавомашину. Але фінансово ми не змогли це витягнути й переїхали у своє приміщення. Два роки робили ремонт і в результаті у нас є тепер Центр підтримки та кав'ярня. У цьому нам допомагала вся громада Краматорська: крупний та малий бізнес, підприємці та волонтери, небайдужа громадськість. Це величезна фінансова підтримка, тому що 80% прибутку від кав'ярні йде на фінансування нашого Центру. У тому числі на проведення активностей, господарські потреби». 

Володимир Бабич каже, що у 2019 році вони змогли стартувати завдяки фонду «Східна Європа». Наразі в місті Покровськ ветеранська організація будує подібний центр, за фінансової підтримки ПРООН. При цьому центрі буде створена платформа для розвитку соціального підприємництва.

«Зараз переживаємо карантинні заходи, літнього майданчика у нас немає, — каже власник кав'ярні. — Тому ми ще не запустилися. Чекаємо закінчення карантину і наших відвідувачів. Попри те, що труднощі величезні, закриватися ми не плануємо. У своїй кав'ярні ми популяризуємо якісну каву, правильно приготовану. На жаль, в нашому місті сучасні технології подачі продукту не всім відомі. Тож основна задача — це познайомити жителів міста з цим прекрасним напоєм».

На базі Центру і кафе в майбутньому активісти Центру підтримки ветеранів та їх сімей «Поруч» планують проводити активні заходи для ветеранів АТО, тренінги, семінари.

Володимир Бабич радить всім ветеранам АТО, які шукають себе після демобілізації, займатися тим, що вони вміють найкраще. Активно просувати та розвивати свою справу. І стверджує, що їх громадська організація завжди допоможе і підтримає.