Програма «Нові гроші»: кредитування на 5 мільярдів гривень під 0%

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Уряд схвалив законопроєкти для допомоги бізнесу.


Кабінет Міністрів України на засіданні у середу, 3 червня, схвалив низку документів, покликаних стимулювати розвиток економіки та підтримати мікро, малий та середній бізнес, зазначається на офіційному сайті Уряду, повідомляє «Бізнес-Схід».

Денис Шмигаль повідомив, що Уряд пропонує Верховній Раді підтримати надзвичайно важливу програму «Нові гроші». Цей законопроєкт, за його словами, передбачає кредитування на 5 мільярдів гривень для мікро, малого та середнього бізнесу. «Українські підприємці зможуть отримати кредити фактично під 0%. Для цього держава гарантує 80% тіла кредиту перед банком», - пояснив Прем’єр-міністр.

«Крім цього, важливо повернутися до програми «5-7-9», яка сьогодні практично стала програмою «0%» і дає можливість малому і мікро бізнесу рефінансувати свої існуючі кредити (уже в 9 банках підписані угоди) під 0% з відтермінування тіла кредиту на один рік. Це теж дуже важливе послаблення для малого бізнесу. Ми будемо наголошувати далі, оскільки не всі про це чули. Програма «5-7-9» трансформувалася у програму «0%» під існуючі кредити мікро і малого бізнесу», - зазначив Денис Шмигаль.

Також він повідомив, що Уряд має намір «ліквідовувати бар’єри, аби більше бізнесів могли приєднатися до програм дешевих кредитів». «Ми будемо прибирати «нереальні» умови щодо питання застави, щодо питання cash-flow, прибутку та цілей використання коштів. Менше контролю і більше свободи для українського бізнесу», - додав він.

Ще один законопроєкт, який Уряд ухвалив з умовою доопрацювання протягом одного дня, дозволить запустити повноцінну роботу електронних трудових книжок. «Це означає менше паперу, менше бюрократії, менше непотрібного документообігу. При цьому буде спрощено доступ до інформації щодо трудового стажу працівників, а це означає, що пенсії будуть тепер нараховуватися автоматично. Це такі речі, які полегшують життя простим громадянам і бізнесу в тому числі», - наголосив Глава Уряду.