Олеся Власова: «Я жодного разу не пошкодувала, що пішла навчатися бізнесу»

особисте фото Олесі Власової
особисте фото Олесі Власової

Переселенка на Луганщині шиє піжами кінгурумі і планує створити власний цех.


Переселенка Олеся Власова у Сєвєродонецьку виготовляє домашній текстиль – флісові піжами кігурумі, розповідає Проєкт USAID на своїй сторінці у Фейсбуці, передає «Бізнес-Схід».

У травні 2020 року Олеся подала заявку на участь у менторській програмі підтримки малого бізнесу від Проєкту USAID. Разом з п’ятнадцятьма підприємцями Східної України вона отримує індивідуальні консультації щодо розвитку свого бізнесу.

Олеся Власова – з Донецька. У 2014 році її родина залишила окуповане місто. Спочатку жили на Одещині, потім на Херсонщині та Миколаївщині. Згодом приїхали на Луганщину до Сєвєродонецька. Разом з чоловіком займалися волонтерською діяльністю – допомагали наркозалежим пройти реабілітацію.

«Займатися шиттям я люблю з дитинства, весь час це було хобі. У вільний час постійно щось шила собі та своїм дітям. Я не маю освіти швачки. Коли ми жили на Одещині, працювала на місцевому підприємстві – там шили куртки, чогось навчилася. У певний час я вирішила, що цим можна заробляти», – поділилася жінка.

Торік Олеся Власова стала підприємницею. Отримала за рахунок грантової підтримки швейну машину та оверлок. Зараз очікує вишивальну машину від Міжнародної організації з міграції. У 2019 році пішла навчатися на курси підприємців, які у Сєвєродонецьку проводила громадська організація «Альянс».

«Я жодного разу не пошкодувала, що пішла навчатися бізнесу. Я багато чого не знала, для мене все було новим: як правильно працювати з фінансами, з людьми, як їм пояснити свою ідею, розповісти клієнтам про свої товари, зацікавити їх. Тренерка на курсах допомогла мені зрозуміти, що варто робити те, що мені подобається. Так я прийшла до власної справи», – сказала Олеся.

Олеся почала шити флісові піжами – кігурумі. Перші пошила для своїх доньок – Вероніки та Маргарити.

«Я вирішила спробувати. Це було напередодні новорічних свят, такі піжами могли стати чудовим подарунком. Мені подобалося завжди шити з фліса. Вважаю, що на такі вироби є попит, адже діти люблять, щоб піжама була м’якою і теплою. Пошила три піжами і пішла на місцевий ринок продавати. Згодом стали підходити люди, просити інший колір, якісь деталі, піжами з різними тваринами. Я дуже люблю це спілкування з клієнтами, воно надихає творити», - каже Олеся Власова.

У період карантину її родина почала шити маски зі спанбонду. Активну участь брали усі – і доньки, які шили маски, і чоловік, який їх розвозив.

«Це був останній день, коли працював ринок на початку оголошення карантину. Я прийшла на ринок продавати піжами і взяла маски, з доньками ми пошили з десяток, щоб запропонувати людям. Маски були недорогі – по 10 грн, їх купили у мене за кілька хвилин, після того майже два місяці ми шили маски», – каже підприємниця.

Згодом, працюючи і вдень, і вночі, вона пошила 5 тисяч масок. Ціну на них не підвищувала, а навіть знизила, щоб кожен міг купити собі таку. Маски у Олесі замовляли клієнти з різних куточків України, частково вони продавалися у крамницях регіону. Великими партіями купували супермаркети, замовляли благодійні організації, які роздавали потім людям.

«Зараз попит на маски зменшився, але у мене лишилася тканина. З доньками ми вирішили шити торбинки для підлітків з написами чи яскравими малюнками. Напис “Боже, що я несу” на цій торбі виглядає прикольно. Також шиємо ці торбинки для церкви – там фасують у них продукти для нужденних», - каже Олеся.

Розфарбовують торбинки доньки Олесі. Вероніка і Маргарита - учасниці шкільного підприємства, перешивають старі речі на замовлення. Цим теж заробляють гроші.

Зараз Олеся Власова отримує онлайн консультації щодо розвитку своєї справи від Проєкту USAID USAID «Економічна підтримка Східної України». Менторка Олена Набокова розробляє індивідуальний план розвитку з кожним учасником програми.

«З кожним підприємцем ми розробимо стратегію розвитку. Олеся планує створити цех з виготовлення різних текстильних виробів. Зараз вона навчається – як сформувати команду, прорахувати витрати, що потрібно врахувати при зйомі приміщення в оренду. Так Олеся зможе масштабувати свій бізнес і виготовляти більш широку лінійку домашнього текстилю – подушки, пледи, капці», – розповіла менторка Олена Набокова.