Які види б’юті-послуг можуть надавати ФОПи

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Які види послуг може надавати ФОП, який належить до класу 96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси».


Платник єдиного податку першої групи, який здійснює перукарські послуги, має право надавати послуги манікюру, педикюру, візажу, косметології та масажу.

Так, перелік видів послуг, які відносяться до побутових послуг населенню та надаються платниками єдиного податку першої та другої груп, визначено п. 291.7 ст. 291 Податкового кодексу України, який включає вид діяльності «послуги перукарень».

Про це повідомляє Головне управління ДПС, передає «Бізнес-Схід».

При цьому згідно з п.п. 5 п. 298.3 ст. 298 ПКУ у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані особою види господарської діяльності згідно з Класифікатором видів економічної діяльності ДК 009:2010.

Відповідно до КВЕД ДК 009:2010, послуги перукарень відносяться до класу 96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси».

Згідно з наказом Державного комітету статистики України № 396, клас 96.02 включає миття волосся, підрівнювання та підстригання, укладання, фарбування, тонування, завивання, розпрямлення волосся та подібні види послуг, що їх надають для чоловіків та жінок, а також гоління та підрівнювання бороди, масаж обличчя, манікюр і педикюр, макіяж тощо.

Отже, фізична особа-підприємець – платник єдиного податку першої групи, яка здійснює діяльність, з надання перукарських послуг, що належить до класу 96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси», також має право надавати послуги манікюру, педикюру, візажу, косметології та масажу обличчя без використання праці найманих осіб.