В Уряді пояснили, як створити сімейне фермерське господарство

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Умови створення та держпідтримки фермерського господарства.


Фермерське господарство набуває статусу сімейного виключно за умови використання праці членів однієї сім’ї у розумінні статті 3 Сімейного кодексу України. Про це пише  інформаційно-аналітичний портал АПК України, повідомляє «Бізнес-Схід».

«Обов’язковою умовою для створення сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи є наявність земельної ділянки, наданої у власність та/або користування, у тому числі в оренду, для ведення фермерського господарства, товарного с/г виробництва, особистого селянського господарства», — йдеться в повідомленні.

Зазначимо, договір про створення сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи укладається фізичною особою спільно з членами її сім’ї та підлягає нотаріальному посвідченню за місцем розташування майна та земельних ділянок фермерського господарства.

У разі одноосібного ведення такого господарства — фізичною особою самостійно складається декларація про створення СФГ в письмовій формі, яку нотаріально посвідчувати не потрібно. СФГ мають право на отримання державної підтримки за рахунок коштів державного бюджету відповідно до затверджених програм.

Найпростішими формами держпідтримки для новостворених СФГ є:

надання безвідсоткових кредитів через Український державний фонд підтримки фермерських господарств обсязі до 500 тис. грн на конкурсних засадах на поворотній основі для використання на встановлені/заявлені цілі терміном до 5 років із забезпеченням виконання зобов’язання щодо повернення (застава, поручительство); 

додаткова фінансова підтримка через механізм доплати на користь застрахованих осіб — членів/голови сімейного фермерського господарства без набуття статусу юридичної особи, яке зареєстроване платником єдиного податку четвертої групи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом 10 років у розмірі від 0,9 до 0,1 мінімального страхового внеску виключно за умови сплати решти внеску головою СФГ за себе та за своїх членів; фінансова підтримка розвитку фермерських господарств за напрямами: спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного напряму продуктивності фермерському господарству, у власності якого перебуває від п’яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства; бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (гектар) — новоствореним фермерським господарствам; 

часткова компенсація витрат с/г дорадчим службам, пов’язаних з наданням дорадчих послуг; 

фінансова підтримка с/г обслуговуючих кооперативів.