На Сході 29% малих підприємств не зможуть відновити роботу без підтримки — опитування МОМ

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Мікро- та малий бізнес на Сході України потребує підтримки для відновлення після коронакризи.


Мікро- та малим підприємствам у контрольованих урядом районах Донецької та Луганської областей довелося звільнити кожного третього працівника через пандемію COVID-19 та карантин, виявило опитування, проведене Міжнародною організацією з міграції (МОМ).

Про це зазначається на офіційному сайті міжнародної організації, передає «Бізнес-Схід».

«Роль мікро- та малих бізнесів на сході України важко переоцінити, адже вони надають необхідні послуги та створюють робочі місця в громадах, що значно постраждали протягом шести років бойових дій, — заявив Голова Представництва МОМ в Україні Ан Нгуєн. — Оскільки ВПО є вразливою групою, їм більше загрожує небезпека не відновитися від економічного шоку, який спричинили запобіжні заходи, пов’язані з COVID-19. Також у скрутнішому становищі перебуває бізнес, яким володіють жінки».

49% фірм, що належать внутрішньо переміщеним особам (ВПО), були змушені припинити свою діяльність. Серед компаній, що належать представникам місцевих громад Донеччини та Луганщини, цей показник є нижчим і становить 36%.

Згідно з підрахунками, у компаніях із середньомісячними продажами від 5 000 до 50 000 гривень середнє падіння продажів під час карантину становило 25%, а на підприємствах із середньомісячними продажами від 44 000 до 250 000 гривень воно сягає 44%.

Майже третина (29%) усіх підприємств, які були змушені зупинитися, заявили, що після зняття карантинних обмежень не зможуть відновити діяльність без зовнішньої підтримки.

Опитані жінки були менш упевнені в порівнянні з чоловіками: 34% жінок та 23% чоловіків сказали, що не можуть відновити бізнес самостійно.

Більше від половини (55%) опитаних МОМ підприємств зазначили, що потребують матеріальної допомоги для того, щоб покрити свої фіксовані експлуатаційні витрати, включно із заробітною платою персоналу; 41% потребує обладнання для запуску бізнесу в інтернеті; 37% повідомили, що хотіли б додаткових податкових канікул або податкових пільг; 15% заявили, що потребують навчання з онлайн-управління бізнесом.

«МОМ закликає міжнародні, урядові та приватні зацікавлені сторони спільно підтримувати мікро- та малий бізнес на Сході України», — заявив Ан Нгуєн.