Для платників ПДВ скасовується квартальний звітний період

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

Платники ПДВ подаватимуть звіт раз на місяць, а не раз на квартал.


Державна податкова служба повідомляє про нововведення, запроваджені Законом № 466, щодо податку на додану вартість та акцизного податку, передає «Бізнес-Схід».

Так, з метою спрощення адміністрування ПДВ, застосування єдиного підходу до формування показників звітності та їх відображення в інформаційних системах ДПС для податкової звітності з ПДВ Законом № 466 скасовується квартальний звітний період, який застосовувався платниками єдиного податку. Натомість, запроваджується єдиний для всіх категорій платників звітний період - місяць.

Останнім квартальним звітним періодом буде ІІ-й квартал 2020 року (останній день подання такої звітності - 10 серпня 2020 року).

Починаючи з 1 липня 2020 року, всі без виключення платники податку, в тому числі і ті, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, будуть подавати податкову декларацію щомісячно.

Крім того, у ДПС зазначили, що від'ємне значення різниці між податковими зобов'язаннями та податковим кредитом, обчислене платниками податку в податкових деклараціях з ПДВ за ІІ-й квартал 2020 року, переноситься до декларацій за липень 2020 року, кінцевий термін подання якої - 20 серпня 2020 року.