Коли грантові кошти обкладаються ПДВ

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел

ДПС вказала, коли необхідно включати до бази оподаткування ПДВ грантові кошти.


ДПС роз'яснила: якщо кошти, які платник податку отримує у вигляді гранту, є оплатою вартості товарів/послуг, які постачаються (у т.ч. третім особам), то платник податку повинен включити їх до бази оподаткування ПДВ. Відповідно, потрібно скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну.

Водночас, платник податку не включає до бази оподаткування ПДВ і не складає податкову накладну, якщо отриманні у вигляді гранту кошти не є оплатою вартості товарів/послуг які постачаються (у т.ч. третім особам).

Крім того, операції з постачання товарів/послуг у рамках проєкту міжнародної технічної допомоги у межах затвердженого плану закупівлі товарів, робіт і послуг, що придбаваються за рахунок цієї допомоги, у тому числі у вигляді грантів, звільняються від оподаткування ПДВ. Але за умови дотримання умов, передбачених Порядком залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, затвердженим постановою КМУ від 15.02.2002 р. № 153.

У разі здійснення таких операцій постачальник повинен скласти виконавцю проекту МТД податкову накладну, яка підлягає реєстрації в ЄРПН.